Top Categories

Spotlight

today26 Ekim 2020

Haberler Haber Takip

Usta Analistten Önemli Yatırım Tavsiyesi: Bu 5 Altcoin Yakın Zamanda Yükselecek!

Kripto paralar konusunda uzman isimlerden biri olan Crypto Rand, altcoinler ile ilgili önemli tavsiyeler verdi. Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP)’ın da aralarında olduğu 5 altcoinle ilgili yükseliş tahminini söyledi. İşte Crypto Rand’ın tahminlerine göre patlama yaşanacak 5 altcoin… Kripto para piyasaları dünyanın her yerinden ilgiyle takip edilirken, birçok kişi de [...]


Yatırım Uzmanı Dalio; Sermaye Piyasaları Artık Ücretsiz Değil

Haberler Haber Takip today5 Temmuz 2020 3

Background
share close

Yatırım Uzmanı Dalio; Sermaye Piyasaları Artık Ücretsiz Değil

Bridgewater Associates’in riskten korunma fonu yöneticisi ve yatırım yöneticisi Ray Dalio, sermaye piyasalarının artık serbest olmadığına inanıyor.

Buna karşılık gelen tez, Dalio tarafından Bloomberg ile yaptığı konuşmada ortaya atılmış ve böylece bunu öncelikle Amerikan merkez bankasının artık geleneksel finansal sistem oyununun kurallarına göre hareket etmemesine bağlamaktadır.

Sermaye Piyasaları

“Merkez bankaları tarafından tamamen kontrol edilen piyasalar var. Sadece kararlarına değil, aynı zamanda ilgili yatırım ürünlerine sahip olma çabalarına da dayanıyorlar. Ancak, alım satım yaparken, serbest piyasada normalden tamamen farklı niyetler peşinde koşarlar ve sonuç olarak sermaye piyasaları artık özgür değildir.”

Bu amaçla, merkez bankalarının genellikle bankalara para sağladığını açıklar. Bu da daha sonra bu parayı çözücü olan bireylere ve işletmelere ödünç verebilir. Bu, diğer finansal ürünlerin rekabet ettiği ve pazar oluşturduğu kredi sistemini oluşturur. Ancak mevcut durumda ekonomi ve sermaye piyasası bu finansal ürünleri satın alan merkez bankalarına bağımlıdır. 2008’deki mali krizden sonra, merkez bankalarının piyasa yapıcı hale geldiği bir durum ortaya çıktı, bu da piyasaların artık gerçekten özgür olmadığı anlamına geliyordu. Dalio, merkez bankaları artık sistematik olarak ilgili ve yenilikçi şirketlere fon verilmesine izin vermiyorsa, bu durumun tüm ekonominin çökmesine yol açabileceğinden korkuyor.

Dalio, karşılık gelen bir eşdeğeri olmadan pazara giderek daha fazla para pompalanırsa, ABD dolarının rolünü tehlikede önemli bir küresel para birimi olarak görür. Geçmişte benzer bir gelişmeyi teşvik etmişti.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.