Top Categories

Spotlight

today28 Mayıs 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin’i önemli 9.200 dolarlık engelin üzerine çıkarıyor

Son birkaç saat içinde, Bitcoin (BTC) 9.200 dolarlık engeli 9.281 dolara atlamayı başardı. % 2.58'lik kazanç özellikle etkileyici değil, ama şimdi önemli direnci kırmaya yetecek kadar güçlüydü. Pazar lideri kripto para birimi 25 Mayıs'ta 8.640 dolara düştüğünden, hisse senedi piyasalarındaki yükselişle birlikte güçlenmesi ile % 7 arttı.


Yatırım Hissiyatı BTC Karşı Yükseliyor

Haberler Haber Takip today22 Mayıs 2020 1

Background
share close

Yatırım Hissiyatı BTC Karşı Yükseliyor

Artan yatırımcı hissi, perakende yatırımcılar arasında artan satın alma aktivitesine dönüşebilir ve bu da sonuçta kripto para birimini bu direnişi aşmaya yardımcı olacaktır.

Bitcoin Katılımcıları Giderek Yükseliyor

Bitcoin şu anda 9.700 dolarlık bir konsolidasyon aşamasında olmasına rağmen, bu, kripto para alıcılarının artan fiyatlara gittikçe daha fazla oynamasını engellemek için yeterli değildi.

Kripto para birimleri için bir analiz platformu olan TIE’den yeni yayınlanan veriler, Bitcoin konusunun sosyal medya platformlarında giderek daha fazla tartışıldığını, tartışmaya katılanların giderek daha olumlu olduğunu gösteriyor.

BTC yatırım

“Sadece Bitcoin’i tartışan Twitter kullanıcılarının sayısı artmadı, aynı zamanda Bitcoin’e yatırım yapanların ruh hali de 2017’den beri en yüksek seviyesine ulaştı.”

TIE’den elde edilen veriler ayrıca Bitcoin ile ilgili artan tweet hacminin benzersiz hesaplardan geldiğini gösteriyor. Bu durum, son aylarda BTC’nin fiyatı ile birlikte piyasa katılım oranlarının arttığını göstermektedir.

“Sadece tweetler artmadı, aynı zamanda benzersiz hesapların BTC tweetleri yüzdesi 2020’de keskin bir şekilde arttı. Bitcoin’in 2018’de bugün olduğundan çok daha fazla tweet’i olmasına rağmen, tek hesaplı tweet’lerin oranı Mayıs 2018’deki % 35’ten bugün % 50’ye yükseldi. ”

Yatırımcı Hissiyatı BTC Ana Eğilime Karşı İlerledikçe İyileşiyor

Bitcoin çevresindeki bu artan tartışma etkinliği, perakende yatırımcılar arasında kripto para biriminin kısa vadeli eğilimini destekleyen artan bir satın alma etkinliğini de sembolize edebilir. Eğer öyleyse, karşılaştırmalı kripto para birimi kısa süre sonra fiyatını son yıllarda aşağı çeken güçlü direncin üstesinden gelebilir. Saygın analist Josh Rager şu anda Twitter’da bu trend çizgisi hakkında açıklamalarda bulundu. Bitcoin’in şu anda parçalamaya çalıştığı bir grafiğe atıfta bulunuyor.

“Logaritmik çizgi grafikte 2017’den BTC günlük trend çizgisi hala oyunda. 10,000 Dolar üzerinde kapanmalıdır”.

2017’de görüldüğü gibi, perakende yatırımcılar Bitcoin üzerinde muazzam bir güce sahip olabilir ve pazar katılımları göz ardı edilmemelidir.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.