Top Categories

Spotlight

today28 Mayıs 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin’i önemli 9.200 dolarlık engelin üzerine çıkarıyor

Son birkaç saat içinde, Bitcoin (BTC) 9.200 dolarlık engeli 9.281 dolara atlamayı başardı. % 2.58'lik kazanç özellikle etkileyici değil, ama şimdi önemli direnci kırmaya yetecek kadar güçlüydü. Pazar lideri kripto para birimi 25 Mayıs'ta 8.640 dolara düştüğünden, hisse senedi piyasalarındaki yükselişle birlikte güçlenmesi ile % 7 arttı.


Viyana Şehri Çevre Dostu Taşımacılığı Ödüllendiriyor

Haberler Haber Takip today3 Şubat 2020 8

Background
share close

Viyana Şehri Çevre Dostu Taşımacılığı Ödüllendiriyor

Viyana, şehirde çevre dostu taşımacılığı ödüllendirmek istiyor. Özellikle, toplu taşıma, bisiklet veya yaya olarak seyahat ediyorsanız, yeni uygulamayı kullanarak “Kültür Token” toplayabilirsiniz. Topladığınız Kültür Tokenlar’ı dört kültür kurumunda ücretsiz biletle değiş tokuş edilebilirsiniz. Deneme operasyonu 26 Şubat’ta 1000 katılımcı ile başlıyor.

Akıllı Telefon Uygulaması İle Jeton Kazanın

Viyana’da yaşayanlar 26 Şubat’tan itibaren bir akıllı telefon uygulaması kullanarak iklim dostu davranışlarla jeton kazanabilirler. Bu “Kültür Token” daha sonra ilk test aşamasında Viyana Volkstheater, Viyana Müzesi, Kunsthalle ve Viyana Konzerthaus ziyaretleri için kullanılabilir. Test aşamasının sonunda, Viyana Şehri toplanan jetonlar için ağaç dikmeyi de planlıyor.

Viyana Token

CO2 Azaltımı Kültürel Deneyimlerle Ödüllendirilir

Özellikle, uygulama bir izleme sistemi ile çalışır. Dijitalleştirme sayesinde yazılım, ulaşım türünü tanır ve araba sürmeye kıyasla ilgili CO2 tasarrufunu dönüştürür. Şehir Meclis Üyesi Veronica Kaup-Hasler ve Sayısallaştırma için Şehir Meclis Üyesi Peter Hanke Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında arabanızı kullanmadan ne kadar çok kirletici madde tasarruf ederseniz, bir belirteç o kadar hızlı üretiliyor. “CO2 azaltımını kültürel bir deneyimle ödüllendirmek istiyoruz,” dedi.

Viyana Belediyesi’nin Blockchain Girişimleri

Bir Viyana Jetonu fikri hala nispeten yenidir ve ilk olarak 2018 yılında kentin veri yönetim koordinatörü Brigitte Lutz tarafından somut planlama yapılmadan gündeme getirilmiştir. Proje çalışmaları Ocak 2019’dan beri devam ediyor. O zaman, Viyana Token’ın City Vienna uygulaması aracılığıyla gönderilen şikayetleri ödüllendirmek gibi diğer kullanımları da tartışıldı. 2019 yılında Viyana’daki bir başka blockchain test projesinde, 20.000 şehir çalışanı yaklaşık 800 sözleşme bölgesinde kullanılabilecek dijital gıda damgalarıyla donatıldı.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.