Top Categories

Spotlight

today7 Ağustos 2020

Teknik Haber Takip

SegWit ve SegWit2x Nedir, Farkları Neler?

SegWit, kripto para dünyasında ortaya çıkan ve devamlılık kazanan güncelleme yapılarından birisidir. Segregated Witness, yani “ayrılmış tanık” olarak ifade edilen kavram, 2015 yılında geliştirilmiş olan bir protokol güncellemesidir. SegWit, blockchain ağlarının ilk günden bu yana en büyük sorunlardan birisi olarak görülen ölçeklenebilirliğe çözüm olarak ortaya atılmış, üzerinde çeşitli tartışmalar yapılmıştır.


Vitalik Buterin, Bitcoin ve TRON Arasında Nazi Karşılaştırması Yaptı

Haberler Haber Takip today5 Temmuz 2020 5

Background
share close

Vitalik Buterin, Bitcoin ve TRON Arasında Nazi Karşılaştırması Yaptı

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Bitcoin hayranlarının TRON (TRX) kripto projesine sempatisini İkinci Dünya Savaşı sırasında Almanya ile Japonya arasındaki ittifakın mükemmel bir örneği olarak görüyor.

Buterin, daha önce “#Tron> #Ethereum” adlı tweet atmış olan bitcoin aktivisti ve geliştirici Udi Wertheimer’den gelen tweet’e yanıt olarak şok edici Nazi karşılaştırmasını çizdi. Bitcoin hayranları tarafından bu ve benzeri alaylarla gözle görülür bir şekilde rahatsız olan Ethereum kurucu ortağı şunları söyledi;

“Bitcoin topluluğundan bu sahte komik Tron savunuculuğunun @slatestarcodex’in tanımladığı şeyin mükemmel bir örneği olduğunu düşünüyorum.”

Vitalik Buterin Bitcoin TRON

Tweet’ine ek olarak, 2014’ten önceki eski Slate Star Codex blogunda yayınlanan bir makaleden alıntılar var. Söz konusu makale San Francisco merkezli psikiyatrist Scott Alexander tarafından yazılmıştır. Burada Alexander, Almanların ve Japonların dış, kültürel ve dilsel farklılıklarına rağmen II. Dünya Savaşı’nda neden bir ittifak kurduklarını açıklıyor. Buterin’in Tron ve Bitcoin toplulukları arasında bir paralellik gördü. Ancak Vitalik, Holokost ile karşılaştırmak istemediğini vurgulamaktadır. Bu amaçla şöyle açıklıyor;

“Karşılaştırma slatestarcodex tarafından yapıldı, değil. Ayrıca Holokost’a değil, bu tarihsel durumun kültürel yönlerine açıkça atıfta bulunmaktadır. Onun düşünceleri o kadar ustaca ki, arkasındaki fikri netleştirmek için daha iyi bir şey bulamadım. ”

Sonuç olarak, Ethereum kurucu ortağı Bitcoin topluluğunun Ethereum’da bulduğu her hata için Tron’da 10 kat fazla hata olduğuna inanıyor.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.