Top Categories

Spotlight

today7 Ağustos 2020

Teknik Haber Takip

SegWit ve SegWit2x Nedir, Farkları Neler?

SegWit, kripto para dünyasında ortaya çıkan ve devamlılık kazanan güncelleme yapılarından birisidir. Segregated Witness, yani “ayrılmış tanık” olarak ifade edilen kavram, 2015 yılında geliştirilmiş olan bir protokol güncellemesidir. SegWit, blockchain ağlarının ilk günden bu yana en büyük sorunlardan birisi olarak görülen ölçeklenebilirliğe çözüm olarak ortaya atılmış, üzerinde çeşitli tartışmalar yapılmıştır.


Venezuela Vatandaşların Pasaport Yenilemesini Ödemeleri İçin Bitcoin Kabul Etmeye Başladı

Haberler Haber Takip today25 Haziran 2020 5

Background
share close

Venezuela Vatandaşların Pasaport Yenilemesini Ödemeleri İçin Bitcoin Kabul Etmeye Başladı

Dünyanın dört bir yanındaki kripto para biriminin benimsenmesi, Venezuela’nın vatandaşların pasaport belgeleri için ödeme yapması için Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul etmesiyle devam ediyor. Kullanıcılar Twitter’da topluluğun haberler hakkında heyecanlandığı durumunu bildirdiler.

Venezuela Hükümeti Bitcoin’i Kabul Etti

Bazı hükümetler toplumda dijital para birimi genişlemeye devam ettikçe Bitcoin talep etmeye başlıyor. Bu, kullanıcıların pasaport belgelerini işlemeleri için Bitcoin’i kabul eden Venezüella hükümetinin durumudur.

Venezuela Pasaport Bitcoin

Venezuela’daki Kimlik, Göç ve Yabancılar İdari Servisi, kredi veya banka kartları yerine Bitcoin ödemelerini kabul ediyor. Bitcoin ile ödeme pasaport eklentileri ve belge yenilemeleri için geçerlidir. Bir kripto para birimi kullanıcısı bu konuda yorum yaptı;

“Bitcoin’in sınırları yok ve sansüre dayanıklı. Ayırt etmiyor. Sol veya sağ. Venezuela’da ödemeler engellenirse, Bitcoin bunu düzeltir. ”

Kullanıcı ödemeyi kripto para birimlerinde seçtikten sonra işlemi bitirmek için sadece 8 dakikası olacaktır. Bunun nedeni, kullanıcıların ödeme seçeneğini belirleme ile ödemenin işleme koyulduğu an arasında yaşayabileceği oynaklıktır. Bazı kullanıcılar Twitter’da bu özelliğin uzun bir süre sürmediğini bildirmeye başlarken, diğerleri bunun tamamen yanlış olduğunu belirtti.

Venezuela’nın Kripto Genişlemesi

Venezuela şu anda dünyanın en büyük enflasyona sahip ülkesidir ve diğer tüm ülkelerden daha fazladır. Kripto para birimleri, hiperenflasyonla ilgili bu rahatsızlıklardan kaçınmanın bir yolu olarak ülkede genişlemektedir. Yerel para birimi neredeyse değersizdir ve insanlar genellikle ABD doları gibi diğer yabancı para birimlerini kullanırlar.

Aynı zamanda, sanal para birimlerinin ülkede de genişlediğini belirtmek gerekir. Binlerce mağaza, kullanıcıların ihtiyaç duydukları ödemeleri işleme koymalarına yardımcı olmak için Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kabul ediyor. Bu, Bitcoin ve Litecoin (LTC) ve Dash dahil olmak üzere bireylerin ödemeleri hızlı ve kolay bir şekilde işlemesine izin veren diğer birçok dijital para birimini içerir. Venezuela Bitcoin’i kabul etmeye başlarsa, bu kesinlikle sanal para birimlerinin genişletilmesi için çok önemli bir adım olabilir. Tabii ki hükümet fonlarla ne yapacaklarını ya da bunlarla nasıl başa çıkacaklarını bilmiyordu. Bununla birlikte, Bitcoin kesinlikle hem devletler hem de kullanıcılar için çok sayıda kullanım durumu ve olasılığı ile daha önemli bir dijital para birimi haline geliyor.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.