Top Categories

Spotlight

today2 Nisan 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin Fiyatı 7.000 Doların Üzerine Çıktı

Son zamanlarda Bitcoin'in satılması ile kripto para birimi şimdi 7.000 dolarlık puanı geçtiği için son derece kısa ömürlü olduğu kanıtlandı. Analistlerin boğaların şu anda ayılar karşısında bir avantajı olduğuna inanmaları önemlidir, çünkü son fiyat hareketi yükselişli bir teknik oluşum yaratmıştır. Bir analiste göre, bu oluşum BTC'nin “tam boğa moduna” girmesine [...]


Uluslararası Ticaret Odası Blockchain Birlikte Çalışabilirliğini Teşvik Ediyor

Haberler Haber Takip today8 Mart 2020

Background
share close

Uluslararası Ticaret Odası Blockchain Birlikte Çalışabilirliğini Teşvik Ediyor

Uluslararası Ticaret Odası (ICC), dijital ticarette işbirliğini teşvik etmek için Dijital Ticaret Standartları Girişimi’ni (DSI) başlattı. Buna göre sektörler arası proje, farklı blockchain ağları ve diğer FinTech platformları arasında daha fazla birlikte çalışabilirlik sağlayacak evrensel ticaret standartları geliştirmek istemektedir.

DSI, blockchain platformları arasındaki değişimi de teşvik etmek isteyen diğer daha küçük girişimlerin çalışmalarına dayanıyor. ICC Eylül ayında Evrensel Ticaret Ağı’nın liderliğini devraldığında projenin temel taşı atıldı. Bu, diğerlerinin yanı sıra blockchain şirketleri R3 ve TradeIX tarafından oluşturulan birlikte çalışabilirliği geliştirmek için bir ağdı.

ICC Blockchain

Blockchain Tabanlı Ticaret İçin Evrensel Standartlar

DSI’ye göre temel amaç, dijital ticarette önceden var olan işbirliği modelinin ötesine geçmek. Çünkü günümüzde dijitalleşme anlaşmaları genellikle bireysel şirketler ve kurumlar arasında iki taraflı olarak sonuçlandırılmaktadır. Sonuç, sayısız ayrı blok zincirleri ve diğer platformları olan parçalanmış bir altyapı olacaktır.

Buna karşılık, birlikte çalışabilirlik, veri uyumluluğu ve işbirliği yeteneği anlamında, ortak dijital standartlara dayanır. Sadece onların gelişimi sektörler arası veya blockchain işbirliğini mümkün kılacaktır. John W. H. Denton AO, ICC Genel Sekreteri şu açıklamaları yaptı;

Evrensel standartlar mevcut dijital adaları birbirine bağlayacak ve pazar güçlerinin müşteri deneyimini geliştirmesini sağlayacaktır. Endüstride lider ve tarafsız bir ses olarak, bu projeyi ICC çatısı altına getirmek mantıklıydı. Bu, ICC DSI’nin ticareti dijitalleştirmek için standartlar ve protokoller geliştirme çabalarına rehberlik etmesini ve koordine etmesini sağlayacaktır.

Bu arada, dünyanın en büyük ticaret organizasyonu DSI’nin yönetimi için Asya Seed Bankası ve Singapur hükümetinden mali destek alıyor. Bu nedenle DSI, Singapur’da da bulunan ISS’nin Gelecek Ticaret Merkezi’nde bulunmaktadır. Proje şu anda personel ve yönetim ekibi arıyor.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.