Top Categories

Spotlight

today28 Şubat 2020

Haberler Haber Takip

Japonya Merkez Bankası Yönetim Kurulu, Dijital Para Birimlerinin Daha İyi Anlaşılmasını İstiyor

Japonya Merkez Bankası temsilcisine göre, merkez bankaları dijital para biriminin sonuçları hakkında daha derin bir anlayış geliştirmelidir. Japonya Bankası vali yardımcısı Reay, 27 Şubat'ta Masayoshi Amamiya'ya göre, dijital merkez bankası para birimleri (CBDC'ler) ödemeleri kolaylaştırabilir ve özel nakit akışını kolaylaştırabilir, ancak aynı zamanda özel sektör finansal yeniliklerini ve bankalarını durdurabilir;


Türkiye’de BlockChainst ve ava İŞbirliği Başlıyor

Haberler Haber Takip today9 Ocak 2020 7

Background
share close

Türkiye’de BlockcahinİST ve Ava İşbirliği Başlıyor

Ülkemizde Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) onaylı ilk üniversite blockchain Ar-Ge’si çalışmları yapan merkezi BlockchainIST, blockchain dünyasın oyun kurucularından Ava Labs ile iş birliğine gireceğini açıklaması yeni yılın ilk günlerinde ilgi ile karşılandı.

6 Ocak’ta Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenen imza töreni ile bu iş birliğiyle birlikte BlockchainIST Center ve İstanbul Blockchain Okulu öğrencilerinin Ava platformu üzerinde proje geliştirmesi hedeflendiği kaydedildi.

BlockchainİST Kurucusu  Bora Erdamar, güçlü mutabakat mimarisine ihtiyaç olduğunu belirterek, bu konuda yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

Bahçeşehir Üniversitesi’ndeki yüksek lisans öğrencilerinin DeFi başta olmak üzere blockchain tabanlı çözümler geliştirebilmeleri için güçlü bir mutabakat mimarisine ihtiyaç var ve Ava bunu tam olarak karşılıyor. Bu iş birliği sayesinde CertifyIST gibi kendi içimizde geliştirdiğimiz projeleri çok daha hızlı bir şekilde insanların günlük hayatına entegre edebileceğiz. Bu bize daha hızlı ve daha erişilebilir ve ölçeklenebilir bir yol sunacak.

Merkez Bankası Kartlarını İyi Oynamalı

Ava Labs Kurucusu Emin Gün Sirer, protokolde yaptığı açıklamasında, Merkez bankasına çok iş düştüğüne vurgu yaparak, işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek şu ifadeleri kullandı;

Gelecek 10 yıl içerisinde tüm paraların dijital paraya geçeceğinden şüphem yok. Eğer doğru yapılırsa başarılı olacağına en ufak bir şüphem yok. Fakat biz bunu kendimiz geliştirmezsek o zaman başkalarının sistemlerine tabi olmak durumundayız. Biz bugün bir sosyal ağımız olmadığı için nasıl Facebook’a tabi isek nasıl bugün bir arama motorumuz olmadığı için Google’a tabi isek yarın da başka bir blockchain firmasının bize sunduğu, bizi kaydettiği ve kontrol ettiği bir sisteme dahil olmak zorunda kalabiliriz ve bu çok çok kötü olur. Merkez Bankası eğer kartlarını iyi oynarsa bu alanda liderlik göstermesi başka dünya ülkelerinin yapamadığını bizim yapmamız gayet mümkün ve kolay.”

CertifyİST Yenilikleri Neler?

BlockchainIST’in yeni projelerinden birisi de CertifyIST . Açık kaynaklı bir blockchain altyapısı üzerinde çalışan CertifyIST, başta okul diploması ve sertifikalar olmak üzere her türlü dokümanın çıkarılması, doğrulanması ve paylaşılması için global bir yöntem sunuyor.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

today8 Ocak 2020

  • 2
close

Teknik Yusuf Berdan Güzel

Bitcoin SV’ye Giriş

Bitcoin SV, orijinal Bitcoin olma vizyonu ile piyasada işlem görmeye başlayan bir kripto paradır. Satoshi Nakamoto’nun white paper’ını rehber olarak belirledikleri için Bitcoin Satoshi Vision adını almıştır. Bu kripto paranın ...

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.