Top Categories

Spotlight

today28 Şubat 2020

Haberler Haber Takip

Japonya Merkez Bankası Yönetim Kurulu, Dijital Para Birimlerinin Daha İyi Anlaşılmasını İstiyor

Japonya Merkez Bankası temsilcisine göre, merkez bankaları dijital para biriminin sonuçları hakkında daha derin bir anlayış geliştirmelidir. Japonya Bankası vali yardımcısı Reay, 27 Şubat'ta Masayoshi Amamiya'ya göre, dijital merkez bankası para birimleri (CBDC'ler) ödemeleri kolaylaştırabilir ve özel nakit akışını kolaylaştırabilir, ancak aynı zamanda özel sektör finansal yeniliklerini ve bankalarını durdurabilir;


Tether (USDT) Stablecoin, Algorand 2.0’ın Blockchain Platformunda Yayında

Haberler Haber Takip today13 Şubat 2020 2

Background
share close

Tether (USDT) Stablecoin, Algorand 2.0’ın Blockchain Platformunda Yayında

Dünyanın en büyük sabit para birimi olan Tether (USDT), dünyanın ilk izinsiz, saf bahis kanıtı (PoS) blok zinciri ağı olarak kabul edilen Algorand 2.0’da yayına girdi. Bilgi Algorand Vakfı tarafından 10 Şubat’ta düzenlenen resmi bir basın açıklamasında yayınlandı.

Tether, Algorand’ın Blockchain Platformunda Yayında

Resmi basın açıklamasına göre, Algorand kullanıcıları artık Tether’e erişebilecek. Bu, kullanıcılara yüksek hız, ölçeklenebilirlik ve işlem kesinliği sağlayacaktır. Buna ek olarak, Tether şu anda Algorand Standart Varlık (ASA) teknolojisini kullanıyor.

Bu entegrasyonun ve ASA teknolojisinin avantajı, resmi Algorand platformunu kullanarak her türlü varlığın tokenleştirilmesini ve verilmesini mümkün kılmasıyla ilgilidir. Aynı zamanda, işlemler için blockchain onay süresi şu anda yaklaşık 4 saniyedir ve işlem ücretleri minimumdur.

Algorand 2.0

Bu, dağıtılmış defter teknolojisi kullanarak mikro ödemeler yapmak isteyen şirketler ve kişiler için kesinlikle yararlıdır. Kripto ağlarının çoğu, mikro ödemelerin henüz işlenmesine izin vermiyor, bu da bunun Algorand 2.0 blockchain platformundan yararlanmak için harika bir fırsat olabileceği anlamına geliyor. Tether’ın CTO’su Paolo Ardoino, Algorand ile bu yeni işbirliğini açıkladı;

Algorand ile son işbirliğimiz, yatırımcılara hızlı çözüm ve dijital varlık işlemlerinde fiatlarında karşı taraf riskini azaltmak için Algorand’ın protokolünün hızından ve güvenliğinden yararlanıyor. Tether ve Algorand her ikisi de yeni nesil finansal ürünler geliştirmeye devam etme arzusunu paylaşıyor ve büyüyen müşteri tabanımızın bu işbirliğinden büyük memnuniyet duyacağını ve faydalanacağını düşünüyoruz.

Algorand Inc CEO’su Steve Kokinos, Tether’ın onları ve tüm Algorand ekosistemini stabilcoinlerini kullanmak için seçtiği için gerçekten heyecanlandıklarını açıkladı. Bu, şimdi daha hızlı ve benzersiz çözümler arayan tüm kripto topluluğu ve kripto pazarı için kesinlikle yararlı olacaktır.

Buna ek olarak, Tether ayrıca Ethereum (ETH), EOS, Tron (TRX), Liquid Network ve Omni ile de çalışıyor. Tether artık piyasadaki oynaklığa karşı korunmak için alandaki tüccarlar tarafından kullanılıyor. Tether, kullanıcılara USDT’lerini diğerlerinin yanı sıra Bitcoin (BTC), Ethereum ve Litecoin (LTC) de dahil olmak üzere çok çeşitli sanal para birimleriyle değiştirme imkanı sunuyor.

Algorand, pazardaki ilk açık kaynaklı, izinsiz, saf PoS blockchain ağı olarak kabul edilir. Bununla birlikte, kripto para piyasası ilerliyor ve tüm ekosisteme daha fazla değer katıyor.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.