Top Categories

Spotlight

today6 Temmuz 2020

Haberler Haber Takip

Planlanan Dijital Yuan, Bitcoin İle Değil ABD Doları İle Rekabet Etmek İstiyor

Çin kripto para birimi dijital yuan, Bitcoin'e (BTC) değil ABD dolarına meydan okumaya çalışacak. Çin'de deneyimli bir yatırım bankacısı ve Pekin merkezli Sino Global Capital CEO'su Matthew Graham, yaklaşan dijital para birimi hakkında daha önce bilinenleri analiz etti. Çin hükümetinin yeni teknolojileri ABD dolarının hegemonyasını sarsmak için "güçlü bir fırsat" [...]


Symantec, Fidye Yazılım Saldırılarını Engelledi

Haberler Haber Takip today28 Haziran 2020 1

Background
share close

Symantec, Fidye Yazılım Saldırılarını Engelledi

Siber güvenlik şirketi Symantec, 31 büyük Amerikan şirketini hedef alan bir fidye yazılımı saldırısını engelledi. Söz konusu hacker grubu, Bitcoin’deki (BTC) gasp trojanları için fidye talep ettiği için biliniyor.

Symantec’ten gelen ilgili bir mesajda şirket, Evil Group olarak adlandırılan saldırı girişiminin arkasında olması gerektiğini belirtiyor. Trojan WastedLocker şantajına sahip hacker grubu zaman zaman hedeflenen şirketlerin ağlarına nüfuz edebilse de, yeterince erken bilgilendirildiler ve saldırıları önleyebildiler.

Hackerlar Fidye Olarak Bitcoin İstiyor

Siber güvenlik şirketi Fox-IT, yeni bir çalışmada, Hacker grubunun bir süre çekilmesinden sonra Evil Group’un daha aktif hale gelebileceği konusunda uyardı. Bilgisayar korsanlarının kurbanlarına, çoğunlukla devlet kurumlarına ve büyük şirketlere, gasp Truva atlarının bulaştığı sistemleri serbest bırakabilmeleri için Bitcoin biçiminde fidye ödemeleri yapmaya teşvik ettikleri bilinmektedir. Onaylanmamış raporlara göre, grup zaten toplam 10 milyon dolar iddialarda bulundu.

Symantec Fidye Yazılım

Symantec analiz ekibi, önceki saldırılara benzer kalıpları tanımlamak için makine öğrenimi kullanarak WastedLocker saldırılarını erkenden izleyebildi. Bu, büyük bir uluslararası grubun bir yan kuruluşu da dahil olmak üzere 31 büyük şirkete yönelik saldırıları önledi. Symantec şirketlerin isimlerini açıklamadı, ancak sanayi sektörünün en çok saldırıya uğrayan beş şirketten etkilendiğine dikkat çekiyor.

Siber güvenlik firması, başarılı saldırıların milyonlar, arızalar ve olası zincirleme reaksiyonlarda hasara yol açabileceğini tahmin ediyor. Grup üyeleri Igor Olegovich Turashev ve Maksim Viktorovich Yakubets suçlandıkça, Evil Group Ocak 2020’ye kadar daha az aktifti.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.