Top Categories

Spotlight

today28 Şubat 2020

Haberler Haber Takip

Japonya Merkez Bankası Yönetim Kurulu, Dijital Para Birimlerinin Daha İyi Anlaşılmasını İstiyor

Japonya Merkez Bankası temsilcisine göre, merkez bankaları dijital para biriminin sonuçları hakkında daha derin bir anlayış geliştirmelidir. Japonya Bankası vali yardımcısı Reay, 27 Şubat'ta Masayoshi Amamiya'ya göre, dijital merkez bankası para birimleri (CBDC'ler) ödemeleri kolaylaştırabilir ve özel nakit akışını kolaylaştırabilir, ancak aynı zamanda özel sektör finansal yeniliklerini ve bankalarını durdurabilir;


Singapur Merkezli Huobi, Klaytn Governance Council’e Katıldı

Haberler Haber Takip today13 Şubat 2020 4

Background
share close

Singapur Merkezli Huobi, Klaytn Governance Council’e Katıldı

Kakao firmasının halka açık blockchain projesi olan, uzlaşma merkezi ağını işletmekten ve ekosistem büyümesini sağlamaktan sorumlu çok uluslu işletmeler ve kuruluşların birliği Klaytn Governance Council’e Singapur’un kripto para lideri Huobi de dahil oldu.

Kuruluş Gittikçe Büyüyor

Dün sabah itibari ile basın bültenlerine verilen açıklamaya göre bu hareket ile beraber Klaytn’in ana şirketi Kakao’nun, Binance’nin ve LG Electronics’in de içinde bulunduğu dijital girişimler büyük bir destek sağlayacak.

Ground X meclis üyesi Sangmin Seo, yeni gelişmeler üzerine açıklamalarda bulundu. Konuşmasına başlarken Huobi’nin Klaytn platformuna girmesinin oldukça heyecan verici olduğunu söyledi. Huobi’den diğer konsey üyeleri ile beraber dünya çapındaki blockchain gelişimine katkı sağlamasını ve diğer firmalar ile beraber Klaytn platformunun yönetimi için koordineli bir şekilde çalışmasını beklediğini de ekledi.

Klaytn ismi verilen proje geçtiğimiz haziran ayında Kakao firması tarafından başlatılmıştır. Platformun ana hedefi kullanıcılara olandan daha kullanıcı dostu bir platform deneyimleme fırsatı sunabilmektir. Bu amaca uygun olarak tasarım hibrit şekilde halka açık ve özel blockchain şeklindedir.

Konseyin ana mekanizması teknik güncellemeler, kaynak harcamaları ve finans stratejileri üzerine karar almaya yöneliktir. İşlev listesinde KakaolX ve Kakaopage’i de içeren konsey, işletmeler blockchain uygulamalarını sunma fırsatı tanır ve uzlaşma merkez ağını yürütür. Ağın tam olarak işleyişe geçiş tarihi Haziran 2019’dur.

Dışarıdan Bir Göz

Ortaklık ile ilgili fikirlerini masaya koyan bir başka kişi ise Huobi’nin küresel faaliyet sorumlu başkan yardımcısı Ciara Sun’dı. Başka yardımcısının ilk değindiği konu ortaklığın blockchain teknolojisine yönelik nasıl bir fayda sağlayacağıdır. Sun, blockchain’in küresel olarak tüm kullanıcılar tarafından daha erişilebilir olması amacının Huobi’nin yeni ortaklığı ile gelişime uğrayacağını belirtirken bu misyonun da bu ortaklı ile daha güçleneceğini de söyledi.

Dünya üzerinde bulunan milyonlarca kripto para kullanıcısına hizmet sağlamakta olan Huobi, Klaytn’in KLAY jetonunu desteklemekte ve bunun haricinde Huobi Wallet’daki diğer coinler ile de işlem yapmaktadır.

Haber kuruluşlarına yansıyan bilgilere göre Klaytn konseyinde yer alan firmaların değeri yaklaşık olarak 59.3 milyar dolar üzerinde bir sayıya tekabül etmekte.Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

today13 Şubat 2020

  • 1
close

Haberler Haber Takip

Fantom ile Ethereum Aynı Karede

ETC Labs ve Fantom Foundation, Fantom’un ekosistemine DeFi adı verilen merkeziyetsiz finansı getirmek için iş birliği yapacak (Yazının devamında bundan DeFi olacak bahsedilecek). Bu haber 10 Şubat tarihli basın açıklaması ...

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.