Top Categories

Spotlight

today28 Mayıs 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin’i önemli 9.200 dolarlık engelin üzerine çıkarıyor

Son birkaç saat içinde, Bitcoin (BTC) 9.200 dolarlık engeli 9.281 dolara atlamayı başardı. % 2.58'lik kazanç özellikle etkileyici değil, ama şimdi önemli direnci kırmaya yetecek kadar güçlüydü. Pazar lideri kripto para birimi 25 Mayıs'ta 8.640 dolara düştüğünden, hisse senedi piyasalarındaki yükselişle birlikte güçlenmesi ile % 7 arttı.


Rus Hükümeti Yasadışı Kripto Faaliyetleri İçin Ceza ve Hapis Cezası Verdi

Haberler Haber Takip today22 Mayıs 2020 1

Background
share close

Rus Hükümeti Yasadışı Kripto Faaliyetleri İçin Ceza ve Hapis Cezası Verdi

Yetkililer ülkede kripto para birimlerinin yasadışı kullanımını cezalandırmak ve hapsetmek isteyen yeni yasa tasarısı önerdiğinden, Rusya’daki kripto manzarası yakında sert yasalarla karşı karşıya kalabilir.

Kripto İhlalleri 28.000 Dolar Para Cezası ve 7 Yıl Hapis Cezası

Rusya parlamentosu, kripto para birimi ve kripto faaliyetlerinin düzenlenmesi hakkında yeni bir dizi taslak yayınladı. Taslak’ta Rusya’nın ceza kanununda ve İdari Suçlar Kanunu’nda yapılan bir değişiklikler yer almaktadır. Yasa tasarılarında yer aldığı gibi, ağır cezalar ödemek veya hapis cezası vermek için bireyler ve kripto para işleri kripto para birimi ihlallerinden suçlu olacak. Ayrıca, değişiklikler Rusya’da ilk para tekliflerini (ICO) yasaklayacak.

Yasadışı Kripto

Değişiklik taslağının ilk bölümünde, kripto para birimi verilmesi, ödemeler için kripto kullanımı veya dolaşımdaki dijital para birimi bireyler için 500.000 ruble ve şirketler için 2 milyon ruble gibi bir para cezası olacak. Ayrıca, mal ve hizmetlerin ödenmesi için kripto kullanan bireyler ve işletmeler, varlıklarının yetkililer tarafından ele geçirilmesi ve yaklaşık 6.000 $ ile 14.000 $ arasında bir para cezası alma riski taşımaktadır. Ayrıca, Rusya’nın ülke topraklarında bitcoin madenciliği faaliyetleri için yasadışı kullanımı, yasa tasarısı kapsamında cezalandırılabilir ve ihlal edenler de cezalara tabidir.

İkinci tasarıda ayrıca Ruslara veya devlete ve fiat için kripto satın alan veya Rusya’daki herhangi bir bankayı kullanarak banka havalesi yoluyla zarar veren kripto ihlallerinin cezalandırılması öneriliyor. Suçlulara, suça bağlı olarak 14.000 dolar para cezası veya yedi yıla kadar hapis cezası verilecektir.

Rusya’da Kripto Yasağı Yakın

Buna ek olarak, şirketler kripto tokenleri ihraç etmek, şirketler merkez bankasının özel siciline girdiğinde yapılabilir. Mayıs 2018’de Rusya, kripto para birimini mülk olarak kategorize eden ilk taslak tasarıyı onayladı. Daha sonra 2018’de, ülkenin İçişleri Bakanlığı yetkisiz kripto etkinliğini suç saymayı düşündü. Ancak Rusya, yetkililer arasında anlaşma sağlanamaması nedeniyle yasa tasarısının yasaya alınmasını sürekli olarak erteledi. Yeni kanun tasarılarının içeriği, üst düzey merkez bankası yetkilisi Alexey Guznov’un uyarısına benziyor.

Guznov’a göre, gecikmiş kripto faturası, kripto para biriminin kullanımıyla ilgili riskleri belirterek kripto paraların çıkarılması ve satılmasını yasaklayacak. Yeni değişiklik tasarısı yasaya uygun olması halinde, kripto para birimi değişim firmalarının işlerini kapattığını ve daha kripto dostu yargı bölgelerine geçtiğini görebiliyordu.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.