Top Categories

Spotlight

today6 Temmuz 2020

Haberler Haber Takip

Planlanan Dijital Yuan, Bitcoin İle Değil ABD Doları İle Rekabet Etmek İstiyor

Çin kripto para birimi dijital yuan, Bitcoin'e (BTC) değil ABD dolarına meydan okumaya çalışacak. Çin'de deneyimli bir yatırım bankacısı ve Pekin merkezli Sino Global Capital CEO'su Matthew Graham, yaklaşan dijital para birimi hakkında daha önce bilinenleri analiz etti. Çin hükümetinin yeni teknolojileri ABD dolarının hegemonyasını sarsmak için "güçlü bir fırsat" [...]


Popüler Bitcoin Cüzdan Electrum Artık Yıldırım Ağını Destekliyor

Haberler Haber Takip today29 Haziran 2020

Background
share close

Popüler Bitcoin Cüzdan Electrum Artık Yıldırım Ağını Destekliyor

Bu haftanın başlarında, popüler Bitcoin cüzdanı Electrum, geliştiricilerin Yıldırım Ağı için destek eklediği çok beklenen bir güncelleme aldı. İkincisi, sürekli gelişim altında kalsa bile daha hızlı ve daha ucuz BTC işlemlerine izin verir.

Electrum’da Yıldırım

Electrum’un en son sürümü bu hafta bir beta başlattı ve Bitcoin için daha hızlı onchain hareketine izin veren Yıldırım ağı için destek ekledi. Electrum 4.0 olarak adlandırılan bu özellik ilk olarak Ekim 2019’da duyuruldu. Bugün itibariyle çerçeveyi sadece borsalar ve birkaç bağımsız cüzdan destekliyor ve bunların çoğu orijinal tasarıma ufak değişiklikler içeren kendi uygulamalarını gerçekleştiriyor.

Bitcoin Cüzdan Electrum

Deneyimsiz olanlar için Lightning Network 2018’de Lightning Labs tarafından başlatıldı ve ağ üzerinde çalışan Bitcoin merkezli bir protokoldür. Blok zincirinin işlemleri yürütme yeteneğini ölçeklemek için mikro ödeme kanallarını kullanan bitcoin için ikinci bir katman teknolojisidir. İlgilenen kullanıcılar hizmeti Electrum uygulamasından veya açık kaynak koduna erişerek bir komut satırı arayüzü üzerinden etkinleştirebilir. Özellik, uygulamanın “Bilgi” bölümünün altında bulunur. Electrum, Lightning’i çalıştırmak için yerel sunucularını kullanır, ancak kullanıcılar uygun gördükleri takdirde kendi sunucularını kullanabilirler. Güncelleme şunları söylüyor;

“Sunucular bir kanalın durumu hakkında yalan söyleyebileceğinden, kullanıcılar güvendikleri bir sunucu kullanmalı veya özel bir gözetleme kulesi kurmalıdır.”

Denizaltı Swapları

Güncellemede ayrıca “Denizaltı swapları” veya kullanıcıların zincirdeki bitcoin’i küçük bir ücret karşılığında uygulama ile değiştirebilmelerini sağlayan bir çerçeve de yer alıyor. Electrum, Lightning ağını destekleyen ilk Bitcoin cüzdanlarından biridir. Diğerleri arasında Binance ve Bitfinex gibi borsa cüzdanları, Casa Node, Shango, Sark, Satoshi Cüzdanı gibi özel olanlar listeyi oluşturuyor.

Lightning, teknolojisinden övgüyle bahsetmiş olsa da, eleştirmenler ağın tamamen merkezi olmadığını ve bu nedenle de tamamen merkezi olmayan orijinal Bitcoin ahlakından uzaklaştığını söylüyor. Şubat ayında yayınlanan bir makale, ağdaki düğümlerin yüzde 10’unun Bitcoin’in yüzde 80’inden fazlasını elinde tuttuğunu iddia ederek araştırmasında bu konuyu aktardı.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.