Top Categories

Spotlight

today26 Ekim 2020

Haberler Haber Takip

Usta Analistten Önemli Yatırım Tavsiyesi: Bu 5 Altcoin Yakın Zamanda Yükselecek!

Kripto paralar konusunda uzman isimlerden biri olan Crypto Rand, altcoinler ile ilgili önemli tavsiyeler verdi. Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP)’ın da aralarında olduğu 5 altcoinle ilgili yükseliş tahminini söyledi. İşte Crypto Rand’ın tahminlerine göre patlama yaşanacak 5 altcoin… Kripto para piyasaları dünyanın her yerinden ilgiyle takip edilirken, birçok kişi de [...]


Planlanan Dijital Yuan, Bitcoin İle Değil ABD Doları İle Rekabet Etmek İstiyor

Haberler Haber Takip today6 Temmuz 2020 52

Background
share close

Planlanan Dijital Yuan, Bitcoin İle Değil ABD Doları İle Rekabet Etmek İstiyor

Çin kripto para birimi dijital yuan, Bitcoin’e (BTC) değil ABD dolarına meydan okumaya çalışacak.

Çin’de deneyimli bir yatırım bankacısı ve Pekin merkezli Sino Global Capital CEO’su Matthew Graham, yaklaşan dijital para birimi hakkında daha önce bilinenleri analiz etti. Çin hükümetinin yeni teknolojileri ABD dolarının hegemonyasını sarsmak için “güçlü bir fırsat” olarak gördüğünü ileri sürdü. Boxmining’in kurucusu Michael Gu ile 6 Temmuz’daki Unitize konferansında konuşan Graham, Çin’in renminbiyi uluslararasılaştırmasının son derece zor olduğunu söyledi;

“Swift, CHIPS ve Fedwire güncel değil, pahalı ve yavaş. 2020 ve işlemek için üç gün süren ve olması gerekenden çok daha pahalı işlemlerimiz var. Tüm bu teknolojiler ABD’nin çoğunu destekliyor. Bu Çin için harika bir fırsat. “

Pekin, planlanan elektronik ödeme sistemi için dijital para biriminde DCEP kısaltmasını kullanıyor. Matthew Gu’nun açıkladığı gibi, UTXO gibi kavramlar da dahil olmak üzere teknolojik detaylarının çoğunu blok zincirinden ödünç aldı. Bununla birlikte, DCEP, Bitcoin gibi halka açık blok zincirinden uzaktır. Çin merkez bankası tarafından ve diğer ulusal fiat para birimleri gibi, merkez bankasının kontrolü ve otoritesi altında kaldığı söyleniyor.

Dijital Yuan Dolar

Graham, “Bu DCEP’ye bir kripto veya blok zinciri sisteminden yaklaşırsanız, bunun ne olduğunu ve neden ve neden bu kadar önemli olduğunu anlayamayacaksınız.” dedi. Blockchain’den alınan yönler de dahil olmak üzere dijital yuanda entegre edilen yeni teknolojiler başka bir amaçla kullanılacak. Gu, daha önce Çin Uluslararası Ekonomik Değişim Merkezi başkanı tarafından yapılan yorumları tekrarladı;

“DCEP para yaratma, muhasebe, vb. ile ilgili gerçek zamanlı veri toplanmasını sağlayabilir. Bu, para sağlanması ve para politikasının uygulanması için yararlı bir referans sağlar.”

Graham, DCEP para politikasının “negatif faiz oranlarının uygulanması için çok yararlı olabileceğini” de sözlerine ekledi. Buna ek olarak, “sahtekarlık tespiti için yapay zeka ve makine öğrenimi ve programlanabilirlik açısından birçok olanak sunuyor” dedi.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.