Top Categories

Spotlight

today7 Ağustos 2020

Teknik Haber Takip

SegWit ve SegWit2x Nedir, Farkları Neler?

SegWit, kripto para dünyasında ortaya çıkan ve devamlılık kazanan güncelleme yapılarından birisidir. Segregated Witness, yani “ayrılmış tanık” olarak ifade edilen kavram, 2015 yılında geliştirilmiş olan bir protokol güncellemesidir. SegWit, blockchain ağlarının ilk günden bu yana en büyük sorunlardan birisi olarak görülen ölçeklenebilirliğe çözüm olarak ortaya atılmış, üzerinde çeşitli tartışmalar yapılmıştır.


Peter Schiff, Bitcoin’in Ana Desteğinin 9.000 Dolar Olacağına İnanıyor

Haberler Haber Takip today6 Temmuz 2020 12

Background
share close

Peter Schiff, Bitcoin’in Ana Desteğinin 9.000 Dolar Olacağına İnanıyor

Dün, kripto para birimi, 30 dakikadan fazla süren 100 dolarlık bir hareketle kısa bir süre 9.000 doların altına düştü. Bu süre zarfında BTC, milyonları tasfiye ederek çoğu büyük nakit ve vadeli işlem borsalarında 8.910 $ ‘a düştü.

Neyse ki boğalar için Bitcoin o zamandan beri yerel düşüklerden kurtuldu. Yazma sırasında, kripto para birimi, 94040 dolara işlem görüyordu. Peter Schiff’e göre, BTC uzun süre 9.000 dolarda kalmayacak.

Peter Schiff, Bitcoin’in 9.000 Dolarda Tutulması Pek Mümkün Değil

Hem altın hem de bitcoin son iki haftadır beklemeye alındı. Altın 1.800 dolarlık fiyatı kırmaya çalışırken, Bitcoin 9.000 dolarlık markanın altına inmeye çalışıyor. Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff’e göre, her iki varlık da yakında kendi atılımlarını görecek.

Peter Schiff Bitcoin

“Altın, 1,800 doların biraz altında direnç gösterirken, Bitcoin 9.000 doların biraz üzerinde desteği kırıyor. Hem direnişin hem de desteğin, Bitcoin çöktükçe altın patladığında yol vereceğini umuyordum. ”

Schiff yukarıdaki tweet’e bir cevap olarak Bitcoin’in “dijital altın” olduğunu iddia edenlerin “hata” yaptığını söylüyor.

Analistler, Altın ve BTC’nin İlişkili Olduğunu Söylüyor

Schiff, altın fiyatı yükseldikçe Bitcoin’in 9.000 doların altına düşeceğini düşünebilir. Ancak herkes ikna olmuyor. Bu korelasyon önemli olmaya devam ederse, herhangi bir altın fiyatı geri kazanımının Bitcoin geri kazanımı ile el ele gitmesi gerektiği anlamına gelir. Birçok Wall Street banka analisti, altın öncekinden daha cömert bir iyileşme için hazırlanıyor.

Morgan Stanley Varlık Yönetimi’nin baş yatırım sorumlusu Lisa Shalett, doların yakında düşebileceğine inanıyor ve bu da değerli metallerde toparlanmaya karşılık geliyor;

“Dolar yüksek bir noktada olabilir. Dolar zayıflarsa, bu bazı yatırımcıların portföylerine altın eklemeyi düşünmeleri için iyi bir zaman olabilir. ”

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.