Top Categories

Spotlight

today26 Ekim 2020

Haberler Haber Takip

Usta Analistten Önemli Yatırım Tavsiyesi: Bu 5 Altcoin Yakın Zamanda Yükselecek!

Kripto paralar konusunda uzman isimlerden biri olan Crypto Rand, altcoinler ile ilgili önemli tavsiyeler verdi. Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP)’ın da aralarında olduğu 5 altcoinle ilgili yükseliş tahminini söyledi. İşte Crypto Rand’ın tahminlerine göre patlama yaşanacak 5 altcoin… Kripto para piyasaları dünyanın her yerinden ilgiyle takip edilirken, birçok kişi de [...]


Paxos Standard’a Giriş

Teknik Yusuf Berdan Güzel today22 Ocak 2020 7

Background
share close

Paxos Standard

Paxos Standard, internet hızında işlem imkanı diyerek kendi sloganı ile piyasalara giriş yapmıştı. Amerikan Dolarını dijitalleştirme hedefinde olan Paxos, zaman ve mekan fark etmeden para transferi gerçekleştirme amacı ile geliştirilmiştir. Blockchain teknolojisinden yararlanan PAX, Amerikan dolarındaki sabitlenme özelliği sayesinde büyük öneme sahiptir. Kripto para birimleri ve gerçek paralar arasında köprü görevi görmektedir. Yatırımcılar açısından büyük fayda sağlayan PAX, daima 1 dolar seviyesinde işlem görmektedir.

Kendi web adresi üzerinde PAX kripto para birimi için herhangi bir işlem ücreti almayan, çeviri için kripto para birimi olarak tanımlamaktadır. Bir diğer kolaylık sağladığı konu da alım ve satım işlemlerinde ödeme kanallarına herhangi bir limit koymamış olmasıdır. Paxos Standart, Ethereum Blockchain platformları aracılığı ile geliştirilmiştir.

Nedir?

Geçtiğimiz yıllarda kripto para yatırımcıları yeni kripto para birimleri arayışına girmişti. Paxos Standard, diğerlerinden ayrılan birkaç özelliğe sahiptir. En önemli özelliği ise New York Finansal Hizmetler Departmanı ile ABD taraflı ilk onaylanan kripto para birimlerinden birisi olmasıdır. Tether hariç neredeyse tüm stabilcoin seçenekleri, mülkiyet tescilli muhasebeciler ile düzenli denetimlere tabi tutulmaktadır. Küresel kripto para birimlerinde olduğu gibi her ülkede anlık işlem yapma özelliğini kullanıcılarına sunmaktadır. PAX, belirli bir bölgeye ya da bir sektöre özel geliştirilmemiştir. Ethereum blok zincirinde yer alan Paxos Standard, değişken fiyatlara sahip kripto para birimlerini dolara eşit bir kripto paraya çevirme amacı ile kullanılıyor. PAX coin platformunda herhangi bir işlem ücreti talep edilmediği gibi ödeme ücreti de kesilmiyor. İşlemleri için herhangi bir üst ya da alt limit vererek işlemlerini sınırlandırmamıştır. 2018 Eylül ayında Binance borsasında yerini almıştır.

Tarihi

Eylül 2017’de kurulan PAX, ABD mevduat hesaplarında şirketler aracılığı ile tutulan hesaplarda Amerikan dolarının karşısında dengelenmiş bir kripto para birimi olarak ortaya çıkmıştır.

Özellikler

 • Doların dijital versiyonu olma özelliğini taşıyor.
 • Sabit işlem yapma hacmi sunuyor.
 • Komisyon almadan kolayca hesaplar arası para transferine imkan tanıyor.
 • Blockchain teknolojisinin alt yapısıyla hareket ediyor.
 • Hiçbir çeviri, ödeme ve diğer işlemler için alt limit eşiği bulunmuyor.
 • Fiyatı değişken kripto paraları dolara eşitlemeye yarıyor.

Bu özellikleri sayesinde PAX dijital para sabitleyici sistem olma özelliğiyle en çok tercih edilenler arasındaki yerini korumaktadır.

Avantaj ve Dezavantajları

 • Dijital varlıkları volatilite riskiyle karşı karşıya kalmadan korumanıza imkan tanıyarak adeta kalkan görevi üstlenir.
 • Kolaylıkla dijital paralar arası transfer işlemini hızlı bir şekilde yapmaya imkan tanır.
 • Komisyon bedeli almadığından dolayı paranız cebinizde kalır.
 • Bankaların çalışma saatlerinin dışında işlem yapabilme hacmi bulunmaktadır.
 • Uluslararası borsada işlem yapabilme ve 7/24 işleme dahil olma avantajı sunmaktadır.
 • Dezavantajı arasında ise volatilite riskini teminat altına alacak araçlarının henüz geliştirilmemiş olmasını sıralayabiliriz.

 Paxos zamanla güvenilir kripto para birimi kategorisinde daha üst sıralara tırmandığı zaman daha çok kullanıcısı tarafından elbette öne çıkacaktır. Bu da onun yeni avantajlar kazanması adına önde gelen gelişmeleri arasında görülmektedir.

Nereden Nasıl Alınabilir?

2018 yılıyla birlikte dijital para birimi olarak sabit coin sağlayıcısı olarak kendini tanıtan Paxos internet hızında işlem yap parolasıyla yola çıktı. Uluslararası işlem hacmine sahip bu yeni kripto para birimi bankaların geleneksel çalışma saatlerine bağlı kalmadan her zaman yüksek hızda işlem yapmaya da ayrıca olanak tanımaktadır.

Bu kripto para Binance sitesinden satın alınabilir. Tam 237.000.000.000$ (iki yüz otuz yedi milyon dolar) piyasa değeriyle 34. sırada kripto para birimi olarak yer alan sabit coin sağlayıcısı anlık dolar eşleme özelliğiyle her zaman 7/24 hızlı bir şekilde işlem yapmaya imkan tanıyor.Binance sitesinden yüksek likidite değeriyle işlem yapmaya da imkan tanıdığından dolayı her yerden işlem gerçekleştirme ayrıcalığına da yer vermektedir.

Farkları & Ayrıcalıkları

Geleneksel bankacılık yöntemleri dışında uluslararası işlem yapabilmeye de olanak tanımaktadır. Bu yönüyle sizin bankaların çalışma saatlerine bağlı kalmaksızın 7/24 işlem yapmanıza imkan tanır. Anlık dolara dönüştürme ve işlem yapabilme özelliğiyle yine sıradan bitcoin araçlarından ayrılmış durumdadır. Piyasayı tamamen alt üst eden 237 milyon dolarlık likidite değeriyle de öne çıkmakta ve de dünyanın en güçlü kripto para birimi sağlayıcıları arasında yerini muhafaza etmektedir.

İnternet hızında işlem yapmaya elverişli olduğundan dolayı her zaman her yerden “komisyon” olmadan ve ekstra bir ücret ödeme zorunluluğu olmadan 7/24 kesintisiz olarak işlem yapma olanağına da yer veriyor. Hızlı bir şekilde işlem yapmanın yanı sıra güçlü blockchain teknolojisinin üst düzey verimliliğini de kullanmaktadır.

Yazar: Yusuf Berdan Güzel

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

today22 Ocak 2020

 • 8
close

Teknik Yusuf Berdan Güzel

USD Coin’e Giriş

USD Coin, birçok önde gelen finans kuruluşunun desteği ile piyasaya adapte olmuş bir stablecoin’dir. Bu stablecoin’in temel hedefi coin değerini 1 dolara sabit tutarak işlem görmesini sağlamaktır. Fiat para olarak ...


Benzer Yazılar

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.