Top Categories

Spotlight

today28 Şubat 2020

Haberler Haber Takip

Japonya Merkez Bankası Yönetim Kurulu, Dijital Para Birimlerinin Daha İyi Anlaşılmasını İstiyor

Japonya Merkez Bankası temsilcisine göre, merkez bankaları dijital para biriminin sonuçları hakkında daha derin bir anlayış geliştirmelidir. Japonya Bankası vali yardımcısı Reay, 27 Şubat'ta Masayoshi Amamiya'ya göre, dijital merkez bankası para birimleri (CBDC'ler) ödemeleri kolaylaştırabilir ve özel nakit akışını kolaylaştırabilir, ancak aynı zamanda özel sektör finansal yeniliklerini ve bankalarını durdurabilir;


OYUN DÜNYASI BLOCKCHAİN’E YÖNELDİ

Haberler Haber Takip today3 Ocak 2020 5

Background
share close

Oyun Dünyası Blockchain’e Yöneldi

Blockchain teknolojisinin ulaştığı nokta itibari ile sadece gerçek dünyadaki kripto para veya merkeziyetsiz finans uygulamalarını genişletmekte kalmayıp, oyun sektörüne de yön vermeye başladığı bilinen bir gerçek.

Bu durumu fark eden birçok küçük geliştirme şirketi, bu teori doğrultusunda kendi blockchain oyunlarını piyasaya sürmeye başlamasına rağmen, büyük oyun şirketleri dağıtık defter teknolojisine şu an için mesafeli yaklaşıyor.

Ubisoft’un DLT tabanlı bir oyun platformu olan ve blockchain üzerindeki Steam olarak tanımlanabilecek Ultra ile yapmaya karar verdiği iş birliği sayesinde kullanıcılar, artık dijital para kazanma, oyun satın alabilme ve bu oyunları tekrar satabilme imkanına sahip olacaklar.

Ubisoft Hamlesi

Günümüzde blockchain oyunlarının büyük kısmı şu an için teknolojiye ilgi duyan proje geliştiricileri veya küçük ölçekli ticari girişimler tarafından üretiliyor. Oyun sektörünün devleri ise yasal düzenlemelerdeki boşluklardan çekindikleri için, genellikle blockchain teknolojisine mesafeli yaklaşıyorlar.

Ancak devlerden olan Ubisoft bu çekinceden sıyrılarak Ultra’nın UOS blockchain ağında blok üreticisi olmaya karar verdiğini açıkladı.

Oyun dünyası için çok önemli bir konuma sahip olan, Assassin’s Creed ve Far Cry gibi ünlü oyunların dağıtıcısı olan olan Ubisoft’un bu kararı kripto dünyasında heyecana neden oldu.

Bu Adım Ne Anlama Geliyor?

Ubisoft donanımının, UOS işlemlerinin onaylandığı ekosistemin de bir parçası olması sonucu Ubisoft’un, kısa bir süre içerisinde Ultra platformu için blockchain tabanlı oyunlar geliştirmesi ihtimali ortaya çıkmış oldu.

Oyun devi olan Ubisoft’un bu kararı ile kripto dünyasında yeni bir sayfanın açılacağını tahmin etmek zor değil. Bu karar sonrası 2020’nin ilk günlerinde gözler Ubisoft’a çevrilmiş durumda.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

today3 Ocak 2020

  • 3
close

Haberler Haber Takip

HollaEx Borsası Kullanıma Açıldı

1 Ocak 2020 tarihinde, bitHolla tarafından geliştirilmiş ve açık kaynaklı borsa yazılımı kullanılarak oluşturulan kripto para alım satım platformu olan HollaEx.com ticarete açıldı. Açılış için HollaEx özel olarak, kaydolan kullanıcıların, ...

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.