Top Categories

Spotlight

today28 Mayıs 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin’i önemli 9.200 dolarlık engelin üzerine çıkarıyor

Son birkaç saat içinde, Bitcoin (BTC) 9.200 dolarlık engeli 9.281 dolara atlamayı başardı. % 2.58'lik kazanç özellikle etkileyici değil, ama şimdi önemli direnci kırmaya yetecek kadar güçlüydü. Pazar lideri kripto para birimi 25 Mayıs'ta 8.640 dolara düştüğünden, hisse senedi piyasalarındaki yükselişle birlikte güçlenmesi ile % 7 arttı.


MoneyGram, Ripple’ın 11.3 Milyon Dolarlık Yatırımını Onayladı

Haberler Haber Takip today27 Şubat 2020 3

Background
share close

MoneyGram, Ripple’ın 11.3 Milyon Dolarlık Yatırımını Onayladı

Amerikan borsa düzenleyicisi SEC’in belgelerine göre, ödeme hizmeti sağlayıcısı MoneyGram, blockchain şirketi Ripple Labs’den 11 milyon dolardan fazla yatırım sermayesi topladı.

MoneyGram basın açıklamasına göre, şirket iki çeyrek boyunca Ripple fonları aldı. Üçüncü çeyrekte 2,4 milyon dolar yatırım yapıldı ve dördüncü çeyrekte kalan 8,9 milyon dolar, toplam yatırımı 11,3 milyon dolara çıkardı. 2019’un dördüncü çeyreğindeki toplam MoneyGram geliri 323,7 milyon $ ‘dır.

MoneyGram Ripple

“MoneyGram, Ripple ile stratejik ortaklığını genişletmeye devam ediyor ve bu da bizi blockchain teknolojisini büyük ölçekte kullanan ilk ödeme hizmeti sağlayıcısı yapıyor.”

Bununla birlikte, SEC belgeleri MoneyGram’ın yatırım parasını ne için kullanmak istediğini tam olarak göstermez. Ortak ortaklığın bir parçası olan Ripple, ödeme hizmeti sağlayıcısının ilgili blok zinciri aracılığıyla uluslararası transferleri işleyebilmesi için şirketin kendi kripto para birimi XRP’sini kullanmasını sağlıyor.

“MoneyGram, Ripple Blockchain aracılığıyla döviz ticareti için likidite yaratmada Ripple tarafından finansal olarak desteklenmektedir. Bu ortaklığın sermaye gereksinimlerimizi önemli ölçüde azaltacağına ve böylece ek gelir ve nakit akışı yaratacağına inanıyoruz. “

Stratejik Ortaklık

Ödeme hizmeti sağlayıcısı ile Ripple arasındaki işbirliği uzun zamandır bilinmektedir, bu nedenle iki şirket ilk kez Ocak 2018’de ortaklıklarını duyurdu. Haziran 2019’da bu işbirliği, uluslararası transferleri ve döviz ticareti işlemlerini içerecek şekilde genişletildi. Sonuç olarak, Ripple geçen Kasım ayında MoneyGram’a yatırım yapmaya devam etti. Bu yakın işbirliğine rağmen, Ripple MoneyGram için ödeme yapan tek şirket değil. Ödeme hizmeti sağlayıcısı yakın zamanda FastSend ile bir ortaklık kurdu.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.