Top Categories

Spotlight

today28 Mayıs 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin’i önemli 9.200 dolarlık engelin üzerine çıkarıyor

Son birkaç saat içinde, Bitcoin (BTC) 9.200 dolarlık engeli 9.281 dolara atlamayı başardı. % 2.58'lik kazanç özellikle etkileyici değil, ama şimdi önemli direnci kırmaya yetecek kadar güçlüydü. Pazar lideri kripto para birimi 25 Mayıs'ta 8.640 dolara düştüğünden, hisse senedi piyasalarındaki yükselişle birlikte güçlenmesi ile % 7 arttı.


Malezya’dan Token Raporu

Haberler Haber Takip today16 Ocak 2020 7

Background
share close

Malezya’dan Token Raporu

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu (SC) Malezya’da token arzlarının borsalara bağlanmasını talep eden bir yasal kılavuz yayınladı. Tüm şirketlerin Malezya’ya piyasa ihtiyaçlarına değinmek gibi bir değer katması gerektiği dile getirilen raporda dikkat çekici hükümler yer alıyor.

Token oluşturulması konusunda Malezya’da bir dizi kurallar mevcut. Bu kurallara uyulmadan token oluşturabilmek mümkün değil. Bu konuda düzenleyici kurum ise SC.

Düzenlemeler Sene Sonunda Devreye Gireceke

SEC’nin yatırımcıları ilk borsa arzları (IEO) hakkında uyarmasının ardından SC tarafından yayınlanan raporda,  dijital paraların sıkı düzenlemeler dahilinde sadece ürün ve hizmetler için kullanılabileceği ve bu düzenlemenin 2020’nin son çeyreğinden yürürlüğe gireceği vurgulandı.

Düzenlemelere uyum sağlamayan birçok ICO’lar ile ilgili işlemleri takip eden SEC’nin hedefinde şimdi de IEO’lar bulunuyor.  IEO’lara ev sahipliği yapan her bir borsa, komisyon tarafından verilen lisans gibi çeşitli onaylara sahip olmalı.

Malezya Neleri Talep Ediyor?

Malezya’da SC’nin onayı olmadan dijital token oluşturmak yasak. Para oluşturan kişileri incelemek ve token özelliklerini onaylamak ise SC’nin sorumluluğunda. Bunu için Ödenmesi gereken minimum sermaye ise 5 milyon Malezya Ringgiti (1.227.000 dolar).

Ülkede dijital varlık ticareti yapmak isteyen işleticiler, Dijital Varlık Borsası platform işleticileri şeklinde sisteme kayıt olma mecburiyeti taşıyor. BU şekilde para oluşturmak isteyenlerin ödemesi gereken minimum sermaye ise 500 bin ringgit (122.700 dolar).

Melek yatırımcılar ve şahsi yatırımcılar yönünden ise , her bir ihraççı için 2 bin ringgit (490,80 dolar) ödeme mecburiyeti söz konusu. Bu miktar ise 12 aylık süreçte 20 bin ringgiti (4.908 dolar) geçemiyor. Yüksek gelire ve gelişmiş piyasa deneyimine sahip daha karmaşık yatırımcılar için ise herhangi bir sınırlama söz konusu değil.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.