Top Categories

Spotlight

today2 Nisan 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin Fiyatı 7.000 Doların Üzerine Çıktı

Son zamanlarda Bitcoin'in satılması ile kripto para birimi şimdi 7.000 dolarlık puanı geçtiği için son derece kısa ömürlü olduğu kanıtlandı. Analistlerin boğaların şu anda ayılar karşısında bir avantajı olduğuna inanmaları önemlidir, çünkü son fiyat hareketi yükselişli bir teknik oluşum yaratmıştır. Bir analiste göre, bu oluşum BTC'nin “tam boğa moduna” girmesine [...]


Mahkeme SEC’i Onayladı, GRAM’lara Karşı Tedbir Verdi

Haberler Haber Takip today25 Mart 2020 1

Background
share close

Mahkeme SEC’i Onayladı, GRAM’lara Karşı Tedbir Verdi

ABD bölge mahkemesi Telegram’a karşı ihtiyati tedbir kararı verdi. Bu, şirketin yakın gelecekte GRAM tokenlerini çıkarmasını önleyecektir.

Howey Testi

SEC’in ihtiyati tedbir kararını destekleyen 24 Mart tarihli bir mahkeme belgesinde, mahkeme şunları söyledi;

“Mahkeme, SEC’in söz konusu sözleşmelerin ve anlaşmaların, 1,7 milyar dolara 175 alıcıya 2,9 milyar gram satışı da dahil olmak üzere bir işlemin parçası olduğunu gösterme olasılığının yüksek olduğunu tespit etti. Bu gramın Telegram’ın devam eden çabalarıyla desteklenecek olan ikincil bir kamu pazarına dağıtımını planlıyor Mahkeme, Howey testinin ekonomik gerçeklerini göz önünde bulundurarak, bu program ışığında Grams’ın kamu ikincil piyasası, gerekli kayıt beyanı olmadan menkul kıymet satışının ayrılmaz bir parçası olacaktır. “

SEC ve Telegram

Telegram aleyhindeki yasal işlemler, Telegram Açık Ağ (TON) için ilk madeni para teklifinin (ICO) 2018’de gerçekleşmesinden sonra geçen yıl Ekim ayında başladı. Birçok ICO’da olduğu gibi SEC, 1934 Howey testini takiben bu tür tekliflerin kayıt dışı menkul kıymet satışını oluşturacağını iddia etmiştir.

Telegram Gram

Telegram, şirketin akredite yatırımcılara jeton satmaya yetkili olduğunu iddia etmişti. Bunun nedeni, teklifinin ilk turundan önce şirketin “Olağanüstü Menkul Kıymet Teklifi Bildirimi” başlıklı D 506 (c) Formunu sunmasıdır. Ancak mahkeme, tedbir kararı verildiğinde, Telegram’ın gramları ikincil piyasaya getirmek istediği için tokenlerin muaf olamayacağını söyledi;

“Gram’ın Telegram tarafından yasal abone olarak hareket eden ilk kez alıcılara satışı, menkul kıymetlerin halka açık dağıtımında ilk adımdır. Bu nedenle, Telegram Bölüm 4 (a) veya Kural 506 (c) kapsamındaki kayıt şartlarından muaf değildir.”

Birçok ICO token sağlayıcısı bu kararı zor bulabilir. Mahkeme, Telegram’ın bir zamanlar uygulandığında bir mal olacağı iddiasını reddetti. Bu nedenle SEC’in sorumluluğu değildi.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.