Top Categories

Spotlight

today29 Şubat 2020

Haberler Haber Takip

Nestree Messenger, Ağ Operasyonlarını Geliştirmek için IBM ile İşbirliği Yapıyor

Ünlü ödül tabanlı mesajlaşma platformu Nestree, IBM ile stratejik işbirliğini duyurdu. Dünyaca ünlü iki firma arasındaki entegrasyonun, mevcut kripto para arenasında yeni teknolojik gelişmelere ve yeniliklere kapı açması bekleniyor. IBM, blockchain teknolojisinin sürekli bir destekçisi olmuştur ve blockchain ve kripto para birimlerini destekleyen bir dizi potansiyel projede katalizör olarak hizmet [...]


Magma Maritim, Kargo Gemilerine Blockchain Teknolojisi Kullanacak

Haberler Haber Takip today13 Şubat 2020 1

Background
share close

Magma Maritim, Kargo Gemilerine Blockchain Teknolojisi Kullanacak

Londra merkezli Magma Maritim, gemilerin sahipliğini dijital olarak güvenlik altına almayı planlıyor. Konteyner ve kargo gemilerinin sahibi, blockchain teknolojisi kullanılarak dijital jeton olarak eşlenebilmesini istiyor.

Bu jetonlar daha sonra düzenlenmiş bir borsada alınıp satılabilir olmalıdır. Tokenizasyon ile mümkün kılan ikincil pazarın, endüstrinin daha fazla likiditeye yardımcı olması amaçlanmıştır. BTC-ECHO’dan temin edilebilen Magma Maritim’den yapılan bir basın açıklaması, şirketin halihazırda birkaç modern kargo gemisine planlanan 200 milyon dolarlık bir yatırım için potansiyel yatırımcılarla ileri görüşmelerde olduğunu gösteriyor. Proje Londra gemi komisyoncusu John C Hadjipateras & Sons tarafından destekleniyor. Magma Maritim ekibinin bir parçası olan John M. Hadjipateras şu açıklamalarda bulundu;

Denizcilik sektörü belirli hedeflere ulaşmak için daha çok sürdürülebilirliğe odaklanmaktadır. Bu, daha genç ve daha verimli gemilerin kullanımını artırmak ve yeni teklifimizin bunu mümkün kılması anlamına geliyor. Kurumsal yatırımcıların portföylerini varlık kapsamlı jetonlarla daha da çeşitlendirerek denizcilik sektörüne katılmasını kolaylaştırır.

Sürdürülebilirliğe Odaklanma

Platformun odak noktalarından biri sürdürülebilirlik olmalıdır: yatırımlar öncelikle yeni gemilere veya eski gemilerin iklim dostu geliştirilmesine yapılmalıdır.

Magma Maritim

Magma Maritim’in yönetim kurulu üyesi Andrew Graham, sürdürülebilirlik konusunu bankaların gemilerin finansmanına katılma isteklerinin azalmasıyla birleştiriyor. Tokenizasyon bankaların çekilmesine cevap verebilir. Graham basın açıklamasında;

Şimdi denizcilik endüstrisi için ilk tokenize fonlama teklifini başlatma zamanı. Denizcilik sektöründe finansmana erişim çok daha zor bir hal alırken, konsept artık çok daha iyi anlaşılıyor. Son yıllarda gemi finansmanı sunan bankaların sayısı önemli ölçüde azaldı. Sektörün gelişmesi için sürekli bir odaklanmanın zorunlu olduğuna inanıyoruz ve Magma bunu jetonla finanse edilen filolarla başarmaya yardımcı olabilir.

Jetonlaşma Artıyor

Klasik varlıkların tokenleştirilmesi, özellikle gayrimenkul sektöründe, açıkça hız kazanmaktadır. Sadece Ocak ayında Zürih şehir merkezinin kalbinde 130 milyon avro değerinde bir mülk değeri vardı. Almanya’da da, daha küçük ölçekte de olsa, benzer gelişmeler kaydedilmiştir. Ancak tokenleşme sanat piyasası için yeni yatırım fırsatları da sunar: sanat tokenleri sanat eserlerinin sahipliğini demokratikleştirebilir.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

today13 Şubat 2020

  • 1
close

Haberler Haber Takip

İtalyan Borsa Komisyonu 8 Siteyi Kapattı

İtalya’nın menkul kıymetlerden sorumlu otoritesi Società e la Borsa’daki Nazionale Komisyonu altı döviz odaklı site ile beraber iki kripto yatırım ve benzeri ticaret sitesinin işleyişine son verdi.Finance Magnates isimli haber ...

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.