Top Categories

Spotlight

today28 Mayıs 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin’i önemli 9.200 dolarlık engelin üzerine çıkarıyor

Son birkaç saat içinde, Bitcoin (BTC) 9.200 dolarlık engeli 9.281 dolara atlamayı başardı. % 2.58'lik kazanç özellikle etkileyici değil, ama şimdi önemli direnci kırmaya yetecek kadar güçlüydü. Pazar lideri kripto para birimi 25 Mayıs'ta 8.640 dolara düştüğünden, hisse senedi piyasalarındaki yükselişle birlikte güçlenmesi ile % 7 arttı.


Madenci Gelirleri Düşüyor! Peki BTC Aşağı Doğru Mu Gidiyor?

Haberler Haber Takip today22 Mayıs 2020 1

Background
share close

Madenci Gelirleri Düşüyor! Peki BTC Aşağı Doğru Mu Gidiyor?

2020’de BTC madencilerinin geliri ikinci kez 2019’un başlarına düştü. Her yıl çok düşük bir seviyeye düştüklerinde, BTC yükseliş eğilimi başlattı. Son kez Bitcoin madencilerinin günlük satışları yaklaşık 7 milyon $ 13 Mart 2020’de gerçekleşti. 13 Mart’ta madencilik geliri düştükten sonra, Bitcoin fiyatları önümüzdeki ay bir buçuk ayda 3.600 dolardan 10.000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin Önümüzdeki Aylarda Benzer Bir Eğilim Yaşayabilir

Bitcoin madenciliği geliri keskin bir şekilde düşerse, aşırı borçlu madencilerin olumsuz piyasa koşulları nedeniyle teslim olduklarını gösterir. 12 Mart – 13 Mart tarihleri ​​arasında, Bitcoin’in fiyatı 24 saat içinde % 50 düştüğü için madencilik geliri düştü. Bu kez düşüşün Bitcoin ekosisteminin yarıya inmesi nedeniyle olduğu görülüyor.

Yarıya indirmeden önce madenciler günde yaklaşık 1.800 BTC satış gerçekleştirdi. Bugün, madencilerin günde yaklaşık 900 BTC üretmesi bekleniyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in fiyatı şu anda yarıya kadar olanlarla aynı seviyededir. Küçük veya fazla kaldıraçlı madenciler için, yarı yarıya bittikten sonra Bitcoin fiyatının durgunluğu, geçici olarak operasyonları durdurmak zorunda kalır.

Madenci Gelirleri

Tipik olarak, bu Bitcoin için düşük bir noktaya işaret ediyor çünkü piyasada yüksek bir korku seviyesini gösteriyor. BTC durgunlaştığında bazı madencilerin kapanması gerekir. Bu nedenle, Bitcoin, kısa vadeli oynaklığı, yeni bir boğa döngüsü oluşturulmadan önce zincir üzerindeki veri üretim kuşağına işaret ettiği için görebilir.

Diğer Makro Göstergelerde Yükselişte

Piyasa eğilimlerini ölçmek için BTC’nin günlük emisyonlarını kullanan bir makro gösterge olan Puell Multiple, BTC’nin yere yakın olduğunu gösteriyor. Puell Multiple kısa vadede hafif bir düşüş olabileceğini öne sürerken, 2018’in başında BTC’nin yükseliş trendine odaklandığı 2018 benzeri bir eğilim gösteriyor.

2019’un başından ortasına kadar, Bitcoin’in fiyatı 4.000 dolardan 14.000 dolara yükseldi ve çeşitli veriler BTC’nin şimdi benzer işaretler gösterdiğini gösteriyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Hareketli Ortalama Yakınsama Diverjans (MACD) gibi teknik göstergeler de BTC’nin % 160’lık bir fiyat artışından sonra çok fazla olmadığını gösteriyor. Bitazu Capital’in kurucu ortağı Mohit Sorout şunları söyledi;

“En yüksek oynaklığın zeminine karşı ne kadar büyük BTC çevrimi ve dipleri basıldığına dikkat edin? Basit bir bakış size 10.000 doların biraz hıçkırık olduğunu gösteriyor. ”

BTC’nin fiyatı 13 Mart’tan bu yana 3.600 $ ‘dan 10.085 $’ a neredeyse üç katına çıktı ve yine de tarihsel olarak doğru göstergeler BTC için üst düzey bir yapı göstermiyor.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.