Top Categories

Spotlight

today13 Ağustos 2020

Teknik Haber Takip

UASF ve UAHF Nedir? Farkları Neler?

UASF ve UAHF kripto para borsalarıyla ilgilenenlerin en sık karşılaştıkları terimlerden ikisini oluşturuyor. Özellikle yaz aylarında yapılan açıklamayla bu terimler borsalarda daha çok öne çıktı. İlk olarak UASF ve UAHF ifadelerinin ne olduğundan bahsetmek gerekirse, UASF, kullanıcı aktivasyonu yumuşak soft fork demektir. Dolayısıyla tam haldeki düğümler tarafından belirlenmiş bir mekanizmadır [...]


Kuzey Kore Yasadışı Amaçlar İçin Kripto Para Birimlerini Kullanıyor

Haberler Haber Takip today13 Şubat 2020 6

Background
share close

Kuzey Kore Yasadışı Amaçlar İçin Kripto Para Birimlerini Kullanıyor

Kuzey Kore’de internet kullanımı son üç yılda% 300 artmıştır, bu da muhtemelen diktatör rejimin kripto para birimlerine giderek daha fazla güvenmesinden kaynaklanmaktadır. Yeni bir araştırmaya göre, kripto para birimleri ve blockchain kullanımı, gelir elde etmek ve yasadışı fonları aktarmak için ülkenin en önemli stratejilerinden biri.

“Kuzey Kore İnterneti Renegade Hükümetleri için Nasıl Güç Aracı Yaptı?” başlıklı çalışma, 9 Şubat’ta Amerikan siber güvenlik şirketi Recorded Future’un araştırma enstitüsü Insikt Group tarafından yayınlandı. Çalışmanın bir parçası olarak, Kuzey Kore yönetiminin 01 Ocak 2019 ile 01 Kasım 2019 arasındaki internet faaliyetleri incelendi.

Bir Silah Olarak Kripto Para Birimleri

Raporda, Kuzey Kore’nin kripto para birimlerini stratejik bir silah olarak kullandığı sonucuna varılıyor; bir yandan ülkenin siyasi ve askeri liderliği, bir yandan Güney Kore kripto borsalarına ve diğer yandan kripto sahtekarlığı projeleri, kripto para yatırma ve kripto madenciliği yoluyla teknoloji gelir kaynağı olarak.

Yasadışı bankacılık ve mali suçlara ek olarak, kripto para birimlerinin madenciliği ve çalınması, Kuzey Kore için ana gelir kaynaklarından ikisi haline geldi. Aynı zamanda, çalışmanın açıkladığı gibi, uluslararası toplum tarafından uygulanan yaptırımlardan kaçınılabilir.

Kuzey Kore Kripto

Yurtdışındakiler Farkında Olmadan Katılmaktadır

Instikt’e göre, İnternet bir bütün olarak Kuzey Kore için sadece gelir elde etmekle kalmayıp aynı zamanda roket programları ve siber saldırılar gibi yasaklanmış bilgilere erişilebilecek önemli bir güç aracı haline geldi. Bu bağlamda, çalışma, siber suçlara karışan Kuzey Korelilerin, Birleşmiş Milletler tarafından yasaklanan ileri bilgi ve bilgileri elde etmek için sıklıkla yurtdışına gönderildiğini belirtmektedir.

2019 için Instikt, Hindistan, Çin, Nepal, Kenya, Mozambik, Endonezya, Tayland ve Bangladeş’te Kuzey Kore temsilcilerini izledi. Araştırma ekibi, Çin ve Hindistan’ın, Kuzey Kore’nin yasadışı siber faaliyetleri için farkında olmadan bir hizmet noktası olan ülkeler olduğunu tespit etti.

Kuzey Koreli bilgisayar korsanları, UpBit gibi Güney Koreli kripto borsalarına yapılan çeşitli saldırılardan sorumludur. Ağustos 2019’daki Birleşmiş Milletler verileri, Kuzey Kore’nin hack bankalarından ve kripto borsalarından 2 milyar dolar çaldığını gösteriyor.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.