Top Categories

Spotlight

today6 Temmuz 2020

Haberler Haber Takip

Planlanan Dijital Yuan, Bitcoin İle Değil ABD Doları İle Rekabet Etmek İstiyor

Çin kripto para birimi dijital yuan, Bitcoin'e (BTC) değil ABD dolarına meydan okumaya çalışacak. Çin'de deneyimli bir yatırım bankacısı ve Pekin merkezli Sino Global Capital CEO'su Matthew Graham, yaklaşan dijital para birimi hakkında daha önce bilinenleri analiz etti. Çin hükümetinin yeni teknolojileri ABD dolarının hegemonyasını sarsmak için "güçlü bir fırsat" [...]


Kripto’nun Hisse Senetleriyle Olan İlişkisi BTC Fiyatlarında Büyük Düşüşe Neden Olabilir

Haberler Haber Takip today28 Haziran 2020 6

Background
share close

Kripto’nun Hisse Senetleriyle Olan İlişkisi BTC Fiyatlarında Büyük Düşüşe Neden Olabilir

Bitcoin ve kripto piyasası son aylarda borsa ile yakından ilişkili görünmektedir. Bu korelasyon son birkaç hafta içinde inanılmaz derecede arttı. Kripto yatırımcılarının geleneksel pazarlara yöneldiği görülüyor. Muhtemelen BTC’nin borsa hareketlerini yakından izleyeceği varsayımı üzerine.

Bitcoin ve S&P 500 arasındaki korelasyon Mayıs ortasından bu yana keskin bir şekilde arttığı ve Haziran ayında artmaya devam ettiği için veriler bu varsayımı destekliyor. Bir ekonomist bu korelasyonun kripto piyasası için aşağı yönlü eğilimi körüklediğine inanıyor, çünkü BTC önümüzdeki haftalarda 500 ila 1.000 dolar arasında bir düşüş görebilir.

Kripto Piyasası ABD Hisse Senetleriyle Artan Bir Korelasyon Oluşturuyor

BTC, hem alıcılar hem de satıcılar her iki seviyeyi de geçemediğinden, 9.000 ila 10.000 dolar arasındaki dar bir ticaret aralığında işlem görüyordu. Bu yanal hareket, daha önce birçok analistin yükseliş eğiliminin gücü hakkında sahip olduğu netliği artırdı. Ayrıca, aktif yatırımcıların beklediği gibi kripto para biriminin işlem hacminin düşmesine neden oldu.

Bu fiyat hareketinin geleneksel pazarlarda görülebilenlerin bir sonucu olarak ortaya çıktığı görülmektedir. Yatırımcıların ekonominin pandemi öncesi duruma ulaşmasının ne kadar süreceği konusunda emin olmadıklarından, hisse senetlerinde belirli bir işlem aralığı da olmuştur. Analiz platformuna göre Skew, Bitcoin ve S&P 500 son zamanlarda artan bir korelasyon yaşadılar.

Kripto Hisse Senetleri BTC

Yukarıdaki grafikte de görüldüğü gibi, bu korelasyon Mayıs ortalarında arttı ve o zamandan beri istikrarlı bir şekilde büyüdü. Saygın bir kripto para ekonomisti olan Alex Krüger, kripto piyasası ile geleneksel Bitcoin pazarı arasındaki korelasyonun kısa vadede büyük kayıplara yol açabileceğine inanıyor. Çarpıcı korelasyonun BTC’nin bir sonraki hamlesinin 1000 $ ‘ın altına düşme olasılığını artırdığını iddia ediyor.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.