Top Categories

Spotlight

today13 Ağustos 2020

Teknik Yusuf Berdan Güzel

UASF ve UAHF Nedir? Farkları Neler?

UASF ve UAHF kripto para borsalarıyla ilgilenenlerin en sık karşılaştıkları terimlerden ikisini oluşturuyor. Özellikle yaz aylarında yapılan açıklamayla bu terimler borsalarda daha çok öne çıktı. İlk olarak UASF ve UAHF ifadelerinin ne olduğundan bahsetmek gerekirse, UASF, kullanıcı aktivasyonu yumuşak soft fork demektir. Dolayısıyla tam haldeki düğümler tarafından belirlenmiş bir mekanizmadır [...]


Kripto Piyasa Değeri 6 Ay Boyunca Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Haberler Haber Takip today14 Şubat 2020 8

Background
share close

Kripto Piyasa Değeri 6 Ay Boyunca Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Son zamanlarda zirveye ulaşan Bitcoin (BTC) fiyatına bakıldığında, kripto piyasa değeri yaklaşık 300 milyar dolardı. Geçen ay, 218.4 milyar $ ‘dan 303.1 milyar $’ a yükseldi.

Son birkaç gün içinde, bitcoin fiyatı toparlandı ve Eylül ayından bu yana yaklaşık 10.500 $ ile en yüksek seviyeye ulaştı. Bitcoin’in fiyatı son zamanlarda 10.400 USD’nin biraz altında kaldı ve fiyat 24 saat içinde yaklaşık yüzde 5 arttı. Coinmarketcap’a göre, Bitcoin’in toplam kripto para birimlerinin yüzde 62’sine karşılık gelen toplam 185 milyar dolarlık piyasa değeri var.

kripto piyasa değeri

Bir numaralı kripto para birimine ek olarak, altcoinler ve jetonlar dün önemli bir artış trendi gördü. Toplam kripto para piyasası sınırı, Ağustos ayından bu yana en yüksek 303,1 milyar dolardı. Sadece bu yıl, 2019’un üçüncü çeyreğinde ortaya çıkan döngüsel aşağı yönlü hareket tamamen tersine döndükten sonra varlık sınıfı 110 milyar dolar yükseldi.

Yatırımcılar Riskli Yatırımları Tercih Ediyor

Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, BlockTV ile yaptığı röportajda, yatırımcıların daha kısa sürede daha yüksek getiri sağlayabilecek riskli varlıklara yatırım yapmak istediğini söyledi. Bu nedenle, son zamanlarda oynaklığı tarihi düşüklüğüne yaklaşan Bitcoin, rakip kriptolardan daha düşük.

“Bunun kanıtı Altcoin mevsimi. Altcoins, bu yılın başından beri sürekli olarak Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor. Bu, yatırımcıların güvenli liman ticaretinden oldukça farklı riskler almak istedikleri anlamına geliyor. ”

Daha fazla yatırımcının tekrar alternatif paralara yatırım yapması nedeniyle, bazı analistler parabolik ralliyi “eski mevsime” bağladılar. Son aylarda altın ile güçlü korelasyon göz önüne alındığında, Bitcoin’in güvenli bir sığınak olarak ünlenmesi de belirleyici bir faktör olabilir.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.