Top Categories

Spotlight

today2 Nisan 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin Fiyatı 7.000 Doların Üzerine Çıktı

Son zamanlarda Bitcoin'in satılması ile kripto para birimi şimdi 7.000 dolarlık puanı geçtiği için son derece kısa ömürlü olduğu kanıtlandı. Analistlerin boğaların şu anda ayılar karşısında bir avantajı olduğuna inanmaları önemlidir, çünkü son fiyat hareketi yükselişli bir teknik oluşum yaratmıştır. Bir analiste göre, bu oluşum BTC'nin “tam boğa moduna” girmesine [...]


Kobe Bryant’ın Fotoğrafında Kötü Amaçlı Madencilik Yazılımı Bulundu

Haberler Haber Takip today4 Şubat 2020 2

Background
share close

Kobe Bryant’ın Fotoğrafında Kötü Amaçlı Madencilik Yazılımı Bulundu

Microsoft güvenlik hizmeti şu uyarıda bulunuyor: Siber suçlular Kobe Bryant’ın trajik ölümünden yararlanmaktan çekinmiyorlar.

Kobe Bryant kısa süre önce trajik bir helikopter kazasında öldü ve sabahın erken saatlerinde meydana gelen kazada ölen dokuz kişiden biriydi. Popülerliği göz önüne alındığında, ölümü bir şoktu ve sevenlerine Başkan Donald Trump, spor dünyasındaki önde gelen ünlüler tarafından başsağlığı diledi. Dünya bir NBA efsanesinin kaybını yas tutarken, siber suçlular beklendiği gibi trajediden faydalanıyor. Microsoft’un güvenlik hizmeti şunu yazdı:

“Madeni para madenciliği betiği içeren Kobe Bryant duvar kağıdı gibi kötü niyetli bir HTML dosyası bulduk”

Arka plan resmini etkinleştirdikten sonra, kod yürütülür ve gizliliğe odaklanan kripto para birimi olan Monero’yu (XMR) yasadışı bir şekilde çıkarmak için kişinin bilgi işlem gücünü kullanmaya başlar. Bu uygulamaya steganografi denir ve kendi kendini yürüten bir kod aracılığıyla kripto para birimlerini yasadışı olarak madencilik sürecine kripto jacking denir.

kobe bryant kripto madencilik

Cryptojacking, siber suçluların kripto paraları madenciliği için kurbanlarının bilgisayarının işlem gücünü kullandıkları uygulamadır. Bunu yapmak için, örneğin güvenlik zayıflıklarını ararlar veya insanları madencilik kötü amaçlı yazılımlarını yüklemeleri için kandırırlar. Bu durumlarda siber suçlular, ses dosyaları, WordPress eklentileri veya görüntüler gibi başka bir dosyanın içindeki belirli kodu indirme ve yürütme komutunu sakladılar.

Birçok Ünlü Kişinin Fotoğrafı Kullanılıyor

Siber suçluların ilk kez kötü niyetli kripto madenciliği senaryolarını gizlemek için ünlü fotoğrafları kullanmıyor. Geçen ay, kötü amaçlı yazılım yaymak için Taylor Swift’in bir resmi kullanıldı. Oscar adayı aktris Scarlett Johansson’ın görüntüsü de bir zamanlar Monero madencilik kötü amaçlı yazılımlarını gizlemek için kullanıldı.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.