Top Categories

Spotlight

today13 Ağustos 2020

Teknik Yusuf Berdan Güzel

UASF ve UAHF Nedir? Farkları Neler?

UASF ve UAHF kripto para borsalarıyla ilgilenenlerin en sık karşılaştıkları terimlerden ikisini oluşturuyor. Özellikle yaz aylarında yapılan açıklamayla bu terimler borsalarda daha çok öne çıktı. İlk olarak UASF ve UAHF ifadelerinin ne olduğundan bahsetmek gerekirse, UASF, kullanıcı aktivasyonu yumuşak soft fork demektir. Dolayısıyla tam haldeki düğümler tarafından belirlenmiş bir mekanizmadır [...]


JPMorgan, Blockchain Bölümünü ConsenSys İle Birleştirmeyi Planlıyor

Haberler Haber Takip today14 Şubat 2020 7

Background
share close

JPMorgan, Blockchain Bölümünü ConsenSys İle Birleştirmeyi Planlıyor

Blockchain endüstrisi yakında finansal dünyayla büyük birleşme yaşayabilir. ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan Chase, Quorum adlı tescilli blockchain bölümünü büyük Ethereum inkübatörü ConsenSys’e dahil etmeyi planlıyor.

11 Şubat tarihli bir Reuters raporuna göre, içeriden bir kişi birleşmenin önümüzdeki altı ay içinde açıklanacağını doğruladı. Ancak, birleşmenin kesin detaylarının hala müzakere edilmesi gerekmektedir.

Ethereum Uzmanlığı Anahtardır

Quorum, JPMorgan’ın tescilli blockchain platformudur ve bu da Ethereum blockchain protokolüne dayanmaktadır. Büyük bankanın, platformun geliştirilmesi üzerinde çalışan ilgili departmanda dünya çapında 25 çalışanı bulunmaktadır. Çekirdek, ödeme verilerini blok zincir yoluyla birbirleriyle paylaşan 320 bankadan oluşan bir ağ olan JPMorgan’ın Bankalararası Bilgi Ağı’na (IIN) da aittir.

JPMorgan ConsenSys

Ancak, Quorum daha yüksek bir görev için tasarlanmıştır, bu nedenle şirketin bankalar arasındaki ödeme işlemlerinde uzmanlaşmış ve ilk olarak geçen Şubat ayında ilan edilen JPM Coin adlı kendi kripto para birimi için temel oluşturması gerekir.

ConsenSys ile birleşmenin, içeriden gelen Reuters’e söylediği gibi IIN ve JPM Coin üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmamalıdır. Geçtiğimiz iki yıl boyunca, banka, ayrı bir açık kaynak vakfının kurulması veya alternatif olarak kendi başlangıcına veya bir birleşmeye dönüş de dahil olmak üzere, Quorum’un devamı için çeşitli seçenekleri değerlendirmiştir.  Sonuç olarak, seçim şimdi ConsenSys ile birleşmeye benziyor, bu da muhtemelen blockchain şirketinin Ethereum tabanlı projelerle işbirliği konusunda uzmanlaşmasından kaynaklanıyor.

ConsenSys ve JPMorgan’daki Güncel Gelişmeler

Blockchain şirketi geçen hafta, işgücünün% 14’ünün yeniden yapılandırma önlemleri nedeniyle işten çıkarılması gerektiğini bildirdiği için, bu duyuru şu anda ConsenSys için bir nimet olabilir.

JPMorgan henüz JPM Coin üzerinde çalışmayı tamamlamamış olsa da, banka ayrıca kamu ve özel tasarım arasında bir melez olan ve aynı zamanda akıllı sözleşmelerin kullanılmasına izin veren Kadena adlı başka bir blockchain üzerinde çalışıyor.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.