Top Categories

Spotlight

today6 Temmuz 2020

Haberler Haber Takip

Planlanan Dijital Yuan, Bitcoin İle Değil ABD Doları İle Rekabet Etmek İstiyor

Çin kripto para birimi dijital yuan, Bitcoin'e (BTC) değil ABD dolarına meydan okumaya çalışacak. Çin'de deneyimli bir yatırım bankacısı ve Pekin merkezli Sino Global Capital CEO'su Matthew Graham, yaklaşan dijital para birimi hakkında daha önce bilinenleri analiz etti. Çin hükümetinin yeni teknolojileri ABD dolarının hegemonyasını sarsmak için "güçlü bir fırsat" [...]


İsviçre, Gelecekte Blockchain Hakkında Vergi Yasasında Değişiklik Yapmayacak

Haberler Haber Takip today30 Haziran 2020 1

Background
share close

İsviçre, Gelecekte Blockchain Hakkında Vergi Yasasında Değişiklik Yapmayacak

İsviçre Federal Konseyine göre, mevcut İsviçre vergi kanunu blockchain endüstrisindeki gelişmeler için geçerlidir. Federal otoriteye göre, İsviçre’nin blockchain ve dağıtılmış defter teknolojisi ile ilgili mevcut vergi mevzuatını değiştirmesi gerekmiyor.

Blockchain İçin Herhangi Bir Yasal Önlem Gerekli Değildir

19 Haziran’daki bir toplantıda Federal Konsey, DLT ve blockchain sektöründeki gelişmeler nedeniyle İsviçre vergi yasasını değiştirme gereği ile ilgili bir rapor ele aldı. Resmi açıklamada gelir, kâr, mülk ve sermaye dahil mevcut mevzuatın yanı sıra katma değer vergisi, DLT ve blockchain kullanımı ile ilgili olarak kanıtlanmış olduğu belirtiliyor. Federal Konsey, “Bu nedenle, yeni belgeler için özel vergi karşılıkları için herhangi bir yasal önlem gerekli değildir.” dedi. Kurum ayrıca, stopaj vergisinin hisse ve katılım belirteçlerinden elde edilen gelire genişletilmemesini tavsiye etti.

İsviçre Blockchain Vergi

İsviçre Federal Konseyi Blok Zinciri Gelişmelerini İzliyor

İsviçre Federal Konseyinin son kararından önce 2018 yılında, blockchain ile ilgili İsviçre vergi kanununda değişiklik yapılması ihtiyacının dikkate alındığı bir denetimden önce geldi. Aralık 2018’de yetkili makam, İsviçre’nin yasal çerçevesinin blockchain gibi yeni teknolojilerle başa çıkmak için geçerli olduğunu söyledi.

Ülkenin yürütme organı olan Federal Konsey, blockchain gelişimini yakından izledi ve ülkede blockchain kullanımı ile ilgili yasal kesinliği artırmak için çok sayıda önlem başlattı. Mart 2019’da Federal Konsey, blockchain gelişimi için federal yasada bir değişiklik başlattı. Kasım 2019’da Konsey, blockchain için daha iyi bir düzenleyici çerçeve çağrısında bulundu. İsviçre en kripto dostu ülkelerden biri olarak ortaya çıktı. Sıklıkla “kripto-ulus” olarak anılıyor. Ticaret ve madencilik gibi kriptoyla ilgili önemli faaliyetler İsviçre’de federal vergiye tabidir. Bu nedenle, kripto para ile ödenen kişiler, gelir vergisi beyannamesinde varlıklarını beyan etmelidir.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

today30 Haziran 2020

  • 2
close

Haberler Haber Takip

Bitcoin’de Yükseliş Devam Ediyor

Hafta sonu boyunca, Bitcoin (BTC) döviz kuru 7 gün içinde ikinci kez 9.000 doların altına düştü. Ancak, hafta sonu nispeten sessizdi. Alıcılar hızlı bir şekilde devreye girdi ve 27 Haziran’da ...

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.