Top Categories

Spotlight

today28 Mayıs 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin’i önemli 9.200 dolarlık engelin üzerine çıkarıyor

Son birkaç saat içinde, Bitcoin (BTC) 9.200 dolarlık engeli 9.281 dolara atlamayı başardı. % 2.58'lik kazanç özellikle etkileyici değil, ama şimdi önemli direnci kırmaya yetecek kadar güçlüydü. Pazar lideri kripto para birimi 25 Mayıs'ta 8.640 dolara düştüğünden, hisse senedi piyasalarındaki yükselişle birlikte güçlenmesi ile % 7 arttı.


İran’ın Kripto Parası Artık Para Kaçakçılığı Kategorisinde

Haberler Haber Takip today22 Mayıs 2020 3

Background
share close

İran’ın Kripto Parası Artık Para Kaçakçılığı Kategorisinde

İran’ın kripto para birimleriyle olan aşk-nefret ilişkisi artık ülke kripto-hizmetlerin işleyişini kaçakçılık faaliyeti olarak nitelendiren teklifleri geçtiği için gitmeyen bir bölge lehine hareket ediyor.

Yerel Kripto Savaşları

Bu hafta başlarında ArzDigital yerel yayınına ilişkin raporlara göre, İran parlamentosu kripto para birimini katı döviz ve para kaçakçılığı düzenlemelerine dahil etme önerisini kabul etti. Uzayda İranlı girişimciler, teklifin doğrudan bir sonucu olarak, şimdi ülkede cezai suçlamalar veya yurtdışında ise uluslararası yaptırımlarla karşı karşıya. Yasa kabul edilirse, kripto borsaları operasyonlar için İran Merkez Bankası’ndan gerekli lisansları alırken, ek olarak döviz bozdurma sağlayıcıları ile ilgili yönergeleri izler. Basın zamanında, yasaların blockchain teknolojisini nasıl barındıracağından emin değil, hatta fiat para birimlerinin nasıl çalıştığına dair kesin farkını fark etti.

ArzDigital, hareketin yabancı çıkışları azalttığını ve finansal faaliyetlerin ademi merkeziyetini durdurduğunu belirtti. LocalBitcoin’in İran bölümü gibi yerel kripto borsaları ulusal cezalarla ve hatta kapanma riskiyle karşı karşıya. İlginç bir şekilde, İran’ın kripto dünyasında, ülkede iş yapan ancak operasyonlarını başka bir yere kaydettiren oyuncular hakimdir. LocalBitcoins İran, Cryptoland ve diğerleri listeyi yaparken böyle bir örnektir. Teklif, bu tür operasyonların yasa uyarınca nasıl İran işletmeleri olarak ele alınacağını ve hatta nasıl sınıflandırılacağını açıkça belirtmiyor. Cryptoland şirketlerinden Hassan Golmohammadi, şirketin ağırlıklı olarak İran kullanıcılarını hedef aldığını ancak operasyonlarının yurtdışında kayıtlı olduğunu iddia ediyor. Proje, Tron’un kurucusu Justin Sun’ın tweet atmasıyla geçen hafta bir destek aldı.

İran Kripto Para

Hükümet Faaliyetlerini Zorlayan Dolandırıcılıklar

Bir kripto yayını olan CoinDesk, Tron’u Ocak 2020’de tanıtım hakkında sorguladı. İkincisi için temsilciler, İran’da gerçek pazarlama yapılmadan Çin dışında bulunan ilgili bir ekip aracılığıyla doğrudan Cryptoland ile çalışmadıklarını iddia ettiler. İran hükümeti, gelişmekte olan ülkelerdeki saf yatırımcıları hedef alan daha geniş kripto-alandaki dolandırıcılık sayısı göz önüne alındığında, bu soruşturmayı suçlamak değil.

UtByte ve KingMoney gibi firmaların her ikisi de İsviçre’de kayıtlı İran operasyonları bir Reza Khelili Dylami tarafından yönetiliyor. Ancak yerel bloglar, iki projenin sınır ötesi işlemleri desteklemek amacıyla İranlılara pazarlanan birbirine bağlı dolandırıcılık olduğuna inanıyor. Bu yılın başlarında ABD Başkanı Donald Trump, ülkeden forex giriş / çıkışını sınırlayan küresel finansal yaptırımların yerine geçmek için İran’ın kripto para birimi kullanımıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.