Top Categories

Spotlight

today7 Ağustos 2020

Teknik Haber Takip

SegWit ve SegWit2x Nedir, Farkları Neler?

SegWit, kripto para dünyasında ortaya çıkan ve devamlılık kazanan güncelleme yapılarından birisidir. Segregated Witness, yani “ayrılmış tanık” olarak ifade edilen kavram, 2015 yılında geliştirilmiş olan bir protokol güncellemesidir. SegWit, blockchain ağlarının ilk günden bu yana en büyük sorunlardan birisi olarak görülen ölçeklenebilirliğe çözüm olarak ortaya atılmış, üzerinde çeşitli tartışmalar yapılmıştır.


Houbi’den Kripto Para ile Gayrimenkul Projesi

Haberler Haber Takip today13 Ocak 2020 9

Background
share close

Houbi’den Kripto Para İle Gayrimenkul Ödeme Projesi

Kripto para teknolojisi her geçen gün farklı alanlarda ödeme yöntemi olarak tercih ediliyor. Kripto para ilde ödemenin mümkün hale gelmesi için çalışmaların sürdüğü alanlardan birisi de gayrimenkul sektörü.

Hali hazırda Huobi’nin OTC platformu BAE para birimi, ABD doları, avro ve İngiliz sterlini dahil pek çok fiat para birimini destekliyor.

Bu ihtiyacı fark eden Singapur merkezli ünlü kripto para borsası Huobi, gayrimenkul yatırımcılarının kripto para birimleriyle ödeme yapmasına izin vermek için Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) yer alan bir emlak firması ile ortaklığa başladı. Ortaklığın amacı ise emlak piyasasında daha fazla istikrar ve likidite sağlayabilmek.

İşbirliği sayesinde Bitcoin, Ethereum, XRP gibi  çeşitli  stablecinler dahil olmak üzere önde gelen kripto para birimleri ile gayrimenkul ödemesi mümkün olacak.

Hedef Kripto Para İle Gayrimenkul Ödemesi

Gayrimenkul sektöründeki potansiyeli erken fark eden Houbi, Dubai’de bulunan teknoloji odaklı bir gayrimenkul danışmanlığı şirketi fäm Properties ile bir ortaklık kurdu. Bu ortaklık ile emlak yatırımcılarına kripto para ile ödeme seçenekleri sunulması hedefleniyor.

Dubai’de emtia ticaretinin ilerlemesini sağlamak için altyapı çözümleri sunan Dubai Multi Commodities Center (DMCC) lisansını alan Huobi, bu işbirliği ile Duabi gayrimenkul sektörüne lokomotif olmayı planlıyor.

Huobi OTC’nin kurucu ortağı Mohit Davar, iş birliği ile birlikte amaçlarını şu şekilde özetledi;

Bir kişi mülk satın almak ve kripto ile ödeme yapmak istiyorsa, bu işlemi kolaylaştıracağız. Kripto para biriminin satılması ve ödemenin de fiat para birimi ile yapılması için yardımcı olacağız.

İş birliğinin diğer partneri Fäm Properties CEO’su Feras Al Msaddi ise ortaklık kararı sonrası yaptığı açıklamada amaçlarını şu ifadeleri kullandı;

Bu ortaklık müşterilerimiz için büyük bir fırsat ve BAE sınırları içinde yatırım yapma kolaylığı sağlayacak. Kripto para birimleri tüm dünyada giderek daha popüler hale gelen bir ödeme yöntemi. Bu alternatif yöntem, gayrimenkul işlemlerimizi artıracak ve emlak piyasasına daha fazla değer katacaktır.

BAE’nin Blockchain İlgisi

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki kripto para gelişmeleri bununla sınırlı değil. Ayrıca ülke sınırı içindeki emlak piyasası, blockchain ve dijital varlık gibi yeni nesil teknolojilere uygun çözüm araştırmaları devam ediyor.

Hatırlanacağı üzere Ekim 2019’da, dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa’yi inşaa eden Dubai merkezli emlak devi Emaar Properties, blockchain token tabanlı sadakat programını tanımıştı. Daha önce de, Avrupa’da bir token geliştirme ve ilk token arzı (ICO) hedefini lanse eden gayrimenkul devinin bu atılımı da ilgi uyandırmıştı.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.