Top Categories

Spotlight

today28 Şubat 2020

Haberler Haber Takip

Japonya Merkez Bankası Yönetim Kurulu, Dijital Para Birimlerinin Daha İyi Anlaşılmasını İstiyor

Japonya Merkez Bankası temsilcisine göre, merkez bankaları dijital para biriminin sonuçları hakkında daha derin bir anlayış geliştirmelidir. Japonya Bankası vali yardımcısı Reay, 27 Şubat'ta Masayoshi Amamiya'ya göre, dijital merkez bankası para birimleri (CBDC'ler) ödemeleri kolaylaştırabilir ve özel nakit akışını kolaylaştırabilir, ancak aynı zamanda özel sektör finansal yeniliklerini ve bankalarını durdurabilir;


Hong Kong’da Sanal Bankacılık Dönemi

Haberler Haber Takip today4 Ocak 2020

Background
share close

Hong Kong’da Sanal Bankacılık Dönemi

Dünyaca ünlü ekonomi yayınlarından biri olan Business Insıder içerisinde yayınlanan bir duyuruya göre; Hong Kong bankacılık döneminde yeni bir sürece geçiyor olduğunu belirtti. Hong Kong Bankacılar Enstitüsü (HKIB) altı dijital sanal bankayı bünyesine katarak dijital çağın en önemli adımlarından birini gerçekleştirdiğini duyurdu. HKIB yapılanmasına baktığımız zaman bankalara eğitim ve sertifika sağlayan kâr amacı gütmeyen bir kurum olarak Hong Kong bölgesinde faaliyet göstermektedir. Katılan altı sanal bankaya baktığımızda bu bankaların; Airstar Bank Limited, Fusion Bank Limited, Livi VB Limited, Ping An OneConnect Bank, SC Digital Solutions Limited, WeLab Bank Limited olduğunu görüyoruz.

Hong Kong Bankacılık Sektöründe Yeni Dönem Başlıyor

Konu ile ilgili açıklama yapan HKIB CEO’su Carrie Leung, sanal bankaların katılımını tanıtan lansmanda HKIB her geçen gün büyüyerek çağın gerekliliklerini yerine getirmektedir. Bugün 103 kurumsal üyesi ve 6000 üzeri bireysel üyesi ile geniş bir veri tabanına sahiptir. Sanal bankalar bugün aramıza katılıyor ve sanal bankacılığın faydaları ilerleyen günlerde çok daha etkin bir şekilde hissedilecek. Fintech sektöründe yerelleşme ve büyüme yaşanacağının altını çizerek konunun önemine değindi.

Hong Kong Fintech Sektörüne Önem Veriyor

2019 yılının Kasım ayında Hong Kong Para Otoritesi ve Çin Halk Bankası arasında bir Mutabakat Zaptı anlaşması imzalanmıştı. Anlaşmaya göre 2020 yılından itibaren Hong Kong’un e-trader platformu ile Çin’in Ticaret Finans Platformunu tek çatı altında birleştirmeyi uygun kılıyor.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.