Top Categories

Spotlight

today6 Temmuz 2020

Haberler Haber Takip

Planlanan Dijital Yuan, Bitcoin İle Değil ABD Doları İle Rekabet Etmek İstiyor

Çin kripto para birimi dijital yuan, Bitcoin'e (BTC) değil ABD dolarına meydan okumaya çalışacak. Çin'de deneyimli bir yatırım bankacısı ve Pekin merkezli Sino Global Capital CEO'su Matthew Graham, yaklaşan dijital para birimi hakkında daha önce bilinenleri analiz etti. Çin hükümetinin yeni teknolojileri ABD dolarının hegemonyasını sarsmak için "güçlü bir fırsat" [...]


Güney Koreli Yetkililer Tıbbi Veri Depolama İçin Blockchain Kullanacak

Haberler Haber Takip today30 Haziran 2020 1

Background
share close

Güney Koreli Yetkililer Tıbbi Veri Depolama İçin Blockchain Kullanacak

Güney Kore hükümeti, ülkenin 3.6 milyon diyabet hastasının verilerini dağıtılmış bir defterde saklamayı amaçlıyor. Bir kavram kanıtı projesi geliştirmek için FLETA Blockchain’den sorumlu bir blockchain şirketi olan Sendsquare ile ortaklık yapıyor.

Blockchain’deki Tıbbi Veriler

Güney Kore hükümeti, genellikle merkezi platformlarda tıbbi verilerin depolanmasıyla ilişkili veri kaybı, manipülasyon ve çoğaltma sorununu çözmek için Sendsquare hizmetlerini yürüttü. Özellikle, Sendsqaure ekibi Güney Kore Ulusal BT Endüstrisi Tanıtım Ajansı (NIPA) tarafından desteklenen bir blockchain ağı tarafından desteklenecek. Gerçek Dünya Verileri (RWD) tabanlı bir Klinik Araştırma Veri Kayıt Platformu geliştirecektir. Ekip, Sendsquare’in Klinik Araştırma Veri Kayıt Platformu’nun veri profili oluşturma, çıkarma, görselleştirme ve dokümantasyon için kullanılacak. Sonuçta kullanıcıların verileri daha verimli kullanmasını sağlayacağını açıkça belirtti.

Güney Kore Tıbbi Veri Depolama

Analiz Edilecek Karmaşık Klinik Veriler

Özellikle, Sendsqaure ekibi son dokuz yılda tıp merkezi tarafından toplanan diyabet hakkındaki klinik verileri analiz etmek için Seul’deki KyungHee Üniversitesi Tıp Merkezi’nden klinik uygulayıcılar ve uzmanlarla güçlerini birleştirecek. Ekip, blockchain çözümünün hem genel hem de özel bir zincirle geleceğini söylüyor. Özel zincir gizli ve son derece hassas veriler içerecek ve bu zincirdeki verilere erişim kısıtlanacakken, kamu zinciri veri kullanım kayıtlarını tutacaktır. Girişimi yorumlayan KyungHee Tıp Merkezi’nden Profesör Suk Chon şunları söyledi;

“Merkezi platformlar kullanarak çalışmaları büyük miktarda veri üzerinde depolamak ve işbirliği yapmak, veri kaybı ve manipülasyonu da dahil olmak üzere çeşitli sorunlara yetersiz ve eğilimli olduğunu kanıtlamıştır. Sendsqaure’un dağıtılmış defteri, veri depolama sorunlarını çözmemize ve uzun vadede diyabet hastalarına yardımcı olmamıza yardımcı olabilir.”

Ekip, karmaşık tıbbi verileri analiz etme ve veri kaybını ve manipülasyonu ortadan kaldırma istiyor. Sendsquare blockchain tabanlı RWD Klinik Araştırma Veri Kayıt Platformu’nun tıbbi endüstrinin maliyet tasarrufu yapmasına yardımcı olacağını söylüyor.

Blockchain çözümünün 2020’nin sonuna kadar hayata geçirilmesi planlanıyor, bundan sonra Sendsquare platformu Kore’nin Telekomünikasyon Teknolojisi Derneği (TTA) tarafından doğrulanacak. Sağlık ekosistemi, tıbbi verilerin güvenli bir şekilde saklanması için blok zinciri teknolojisini giderek daha fazla kullanıyor.

Şubat 2020’de BAE’nin Sağlık ve Önleme Bakanlığı (MoHAP) ve bölgedeki diğer devlet kurumları, veri depolama ve akıllı sağlık hizmetlerinin sağlanması için blok zinciri kabul ettiler. Daha yakın zamanda, önde gelen bir blockchain projesi olan IOST’un, DLT tabanlı bir tıbbi kayıt platformu geliştirmek için Japon Tıbbi Sağlık Teknoloji Girişimi “Pracs” ile ortaklık yaptığını bildirdi.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.