Top Categories

Spotlight

today2 Nisan 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin Fiyatı 7.000 Doların Üzerine Çıktı

Son zamanlarda Bitcoin'in satılması ile kripto para birimi şimdi 7.000 dolarlık puanı geçtiği için son derece kısa ömürlü olduğu kanıtlandı. Analistlerin boğaların şu anda ayılar karşısında bir avantajı olduğuna inanmaları önemlidir, çünkü son fiyat hareketi yükselişli bir teknik oluşum yaratmıştır. Bir analiste göre, bu oluşum BTC'nin “tam boğa moduna” girmesine [...]


Fransız Mahkemesi Bitcoin’i Resmen Para Olarak Tanıdı

Haberler Haber Takip today7 Mart 2020

Background
share close

Fransız Mahkemesi Bitcoin’i Resmen Para Olarak Tanıdı

Bir Fransız mahkemesi Bitcoin’i resmen para olarak tanıdı. İlk kez bir Fransız mahkemesi böyle bir karar verdi.

Fransa’daki Nanterre Ticaret Mahkemesi, Bitcoin’in (BTC) bir para birimi olarak kabul edildiğine karar verdi. Fransa’daki kripto para piyasası üzerinde önemli bir etkisi olabilecek bir gelişme. Son zamanlarda, finansal düzenleyiciler kripto paraları finansal araçlar olarak sınıflandırdı ve bu da dijital para birimlerinin artan yasallaşmasını teşvik ediyor.

Karar, Fransız Bitcoin pazar yeri Paymium ile kripto yatırım şirketi BitSpread arasındaki anlaşmazlığa dayanıyor. Paymium 2014 yılında toplam 1.000 Bitcoin ödünç almıştır. Ancak 2017’de her Bitcoin (BTC) için aynı miktarda Bitcoin Cash (BCH) yarattı. Şimdi iki parti BCH’nin 347.410 $ değerindeki mülkiyet haklarını tartışıyor.

Fransız Mahkemesi Bitcoin

Mahkeme, BitSpread’in Fransız değişim platformu Paymium’a kaynaklanan bazı Bitcoin Cash’e borçlu olup olmadığına karar vermek zorunda kaldı. Sonuçta, Bitcoin Cash’in tıpkı bir hissedarına ödenen temettüler gibi BitSpread’e ait olduğuna karar verdi. Ve kararın bir parçası olarak, Bitcoin’in tıpkı para gibi bir mantar varlığı olduğu sonucuna vardı. Bu alanda uzmanlaşmış bir avukat olan Hubert de Vauplane şöyle diyor;

“Bu kararın önemi, çünkü Bitcoin’in para birimi veya başka bir finansal araç olarak muamele görmesini sağlıyor. Dolayısıyla, gelişen Bitcoin işlemlerini Kredi veya repo işlemleri ve böylece kripto pazarında likidite teşvik. “

Ancak, mahkeme kararı Bitcoin’in doğasını tanımlayan bir yasa ile aynı değildir. Fransa’da BTC yasadışı değildir ve genellikle Avrupa Merkez Bankası’nın dijital varlıkların para olmadığı görüşünü takip eder. Bunun nedeni, Bitcoin’in bir merkez bankası tarafından verilmemesi veya para politikasının rasyonalitesi tarafından kontrol edilmemesidir.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.