Top Categories

Spotlight

today6 Temmuz 2020

Haberler Haber Takip

Planlanan Dijital Yuan, Bitcoin İle Değil ABD Doları İle Rekabet Etmek İstiyor

Çin kripto para birimi dijital yuan, Bitcoin'e (BTC) değil ABD dolarına meydan okumaya çalışacak. Çin'de deneyimli bir yatırım bankacısı ve Pekin merkezli Sino Global Capital CEO'su Matthew Graham, yaklaşan dijital para birimi hakkında daha önce bilinenleri analiz etti. Çin hükümetinin yeni teknolojileri ABD dolarının hegemonyasını sarsmak için "güçlü bir fırsat" [...]


FCA Araştırmaları İngiltere’nin Genel Nüfusunun % 3.86’sı Kripto Para Birimlerine Sahip

Haberler Haber Takip today30 Haziran 2020 2

Background
share close

FCA Araştırmaları İngiltere’nin Genel Nüfusunun % 3.86’sı Kripto Para Birimlerine Sahip

İngiltere mali düzenleyicisi olan Finansal Davranış Otoritesi (FCA) bugün, ülkedeki kripto ekosisteminin mevcut durumuna ilişkin son araştırmasının sonuçlarını yayınladı. Sonuçlara göre, İngiltere genel nüfusunun yaklaşık % 3.86’sı (18+) yaklaşık 1.9 milyon kişi şu anda kendi kripto para birimlerine sahiptir.

Kripto İngiltere’de Önemli

İngiltere’nin FCA bugün ülkedeki dijital para alanının büyümesini ölçen en son araştırmasının sonuçlarını paylaştı. Finansal gözlemci, kripto para birimlerine sahip olanların yaklaşık 3 / 4’ünün dijital varlıklarda 1.229 doların altında olduğunu buldu. Yıllık bazda araştırma, 2.6 milyona yakın insanın bir zamanlar kripto para birimine sahip olduğunu veya elinde bulunduğunu tespit etti. Bu, 2019’un yaklaşık 1,5 milyon kişilik rakamından istatistiksel olarak anlamlı 2,35 puanlık bir artışa neden oluyor.

Benzer şekilde, bu yıl 2019’daki insanların % 58’ine kıyasla, ankete katılanların yaklaşık% 27’si hiç kripto para birimini duymadıklarını söyledi. Diğer bir deyişle, dijital para birimlerinin farkında olanların yüzdesi bir yılda % 42’den % 73’e yükseldi. Bildirilen kripto para birimi sahiplerinin daha derine inmek, yaklaşık % 92’si kripto paraların tanımını doğru bir şekilde tanımlarken, % 89’u kendileriyle ilişkili düzenleyici koruma eksikliğini doğru bir şekilde anladı. Ankete katılanlardan% 15 daha az katılımcı “hızlı para kazanmak” için kripto varlıklarını elinde tuttuklarını söyledi. Özellikle, kripto para satın almadan önce temel araştırma yapan kişilerin yüzdesi, 2019’da % 84’den bu yıl % 90’a yükseldi.

İngiltere Kripto Para Birimleri

Katılımcıların Neredeyse Yarısı Kriptoyu Kumar Olarak Aldı

Ankete katılanların yaklaşık % 47’si “para kazanabilecek veya kaybedebilecek bir kumar olarak” kripto para satın aldıklarını söyledi. İnsanların dörtte biri veya % 25’i daha geniş bir yatırım portföyünün bir parçası olarak kripto aldıklarını söylerken, % 17’si uzun vadeli tasarruf planlarının bir parçası olarak kripto satın aldı. İlginç bir şekilde, % 17’si mevcut finansal sisteme güvenmemeleri nedeniyle kripto paralar satın aldı.

Çevrimiçi kripto borsaları, kripto para satın almanın en popüler yolu olarak ortaya çıkarken, katılımcıların sadece % 5’i kripto işlemleri için sadece İngiltere merkezli borsalar kullandıklarını söyledi. Halkın % 83’ü sadece İngiltere merkezli olmayan borsalar kullandığını, % 12’si ise hem İngiltere hem de İngiltere dışındaki borsaları kullandığını söyledi. San Francisco merkezli Coinbase, % 63’ü Amerikan borsasını kullandıklarını söyleyerek katılımcılar arasında en popüler borsadır. Coinbase’i sırasıyla % 15 ve % 10’unu kullanan Binance ve Kraken izledi.

Katılımcıların neredeyse yarısı yaklaşık % 46 kripto para birimlerini borsada depoladıklarını söylerken, % 34’ü dijital varlıklarını çevrimiçi olarak başka bir kripto para cüzdanına taşıdı. Bireylerin neredeyse dörtte biri donanım cüzdanlarında kripto para depoladıklarını söyledi. İngiltere nüfusu arasındaki kripto para birimlerine yönelik genel görünüm sürpriz olmamalıdır. Britanyalıların yaklaşık dörtte biri kripto paraların gelecekte nakit yerine geçebileceğini düşünüyor.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.