Top Categories

Spotlight

today28 Şubat 2020

Haberler Haber Takip

Japonya Merkez Bankası Yönetim Kurulu, Dijital Para Birimlerinin Daha İyi Anlaşılmasını İstiyor

Japonya Merkez Bankası temsilcisine göre, merkez bankaları dijital para biriminin sonuçları hakkında daha derin bir anlayış geliştirmelidir. Japonya Bankası vali yardımcısı Reay, 27 Şubat'ta Masayoshi Amamiya'ya göre, dijital merkez bankası para birimleri (CBDC'ler) ödemeleri kolaylaştırabilir ve özel nakit akışını kolaylaştırabilir, ancak aynı zamanda özel sektör finansal yeniliklerini ve bankalarını durdurabilir;


Fantom ile Ethereum Aynı Karede

Haberler Haber Takip today13 Şubat 2020 1

Background
share close

Fantom ile Ethereum Aynı Karede

ETC Labs ve Fantom Foundation, Fantom’un ekosistemine DeFi adı verilen merkeziyetsiz finansı getirmek için iş birliği yapacak (Yazının devamında bundan DeFi olacak bahsedilecek). Bu haber 10 Şubat tarihli basın açıklaması ile bültenlerde yerini alırken, Ethereum Classic’in de Fantom platformunda teminat görevinde yer alacağı belirtildi. Amaç ise Maker’ın DAI’si ile birebir benzeyen stablecoin vermek.

Fantom bu projeye yönelik geliştirilen DeFi çerçevesi olan Xar Network’ü kullanacak. Fantom’un BFT denilen konsensüs teknolojilerini kullanmakta olan çerçeve bunu; gelişmiş DeFi opsiyonlarını destekleyebilecek bir blockchain platformunu yaratabilmek için yapıyor. Bu teknolojilerden kullanılanlar ise Lachesis ve TxFlow. Geliştirilen sistem Ethereum ve Binance Chain gibi ögeler ile birlikte çalışmanın dışında birçok finansal ekstra seçeneği de beraberinde getiriyor.

Fantom platformu üzerindeki Ethereum Classic’in tek özelliği teminat görevi görmektir. Stablecoinler Xar Network içerisindeki CSCT denilen protokollerde yaşayacak. Bu protokollere cins olarak bir kategori vermek gerekir ise blockchain-agnostic stablecoin protokolü de denebilir. Fantom’un bu sistem ile hedeflemekte olduğu nokta ise izin verilmiş ağlarda stablecoin basmak için ETC kullanarak kurumsal bazda kullanılmasıdır.

Yapılan iş birlikleri ile beraber Fantom ekosisteminde ETC’nin kullanılabilirliği daha da ortaya çıkacak, geniş bir hale gelecektir. Her ne kadar olayların içerisinde Ethereum Classic’i baş rol gibi görsek de şu an için DeFi platformunun baş rolünden çok teminat varlığı haline gelmiş durumda.Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.