Top Categories

Spotlight

today6 Temmuz 2020

Haberler Haber Takip

Planlanan Dijital Yuan, Bitcoin İle Değil ABD Doları İle Rekabet Etmek İstiyor

Çin kripto para birimi dijital yuan, Bitcoin'e (BTC) değil ABD dolarına meydan okumaya çalışacak. Çin'de deneyimli bir yatırım bankacısı ve Pekin merkezli Sino Global Capital CEO'su Matthew Graham, yaklaşan dijital para birimi hakkında daha önce bilinenleri analiz etti. Çin hükümetinin yeni teknolojileri ABD dolarının hegemonyasını sarsmak için "güçlü bir fırsat" [...]


Evden Çalışan Kişi Sayısı Arttıkça Fidye Yazılım Saldırıları Artırıyor

Haberler Haber Takip today30 Haziran 2020 1

Background
share close

Evden Çalışan Kişi Sayısı Arttıkça Fidye Yazılım Saldırıları Artırıyor

Siber güvenlik şirketi Proofpoint tarafından yapılan bir araştırma, e-posta kimlik avı saldırılarında bir artış olduğunu gösteriyor. Son birkaç ay içinde, bu tür fidye yazılım yaymak için kullanılmıştır. Rapora göre fidye yazılımı yayılımı artıyor. Şimdiye kadar ABD, Fransa, Almanya, Yunanistan ve İtalya hedef alındı.

Saldırılar, korona salgını sonrasında evden çalışan insanların artmasından yararlanıyor. Araştırmalar ayrıca fidye taleplerinin bu saldırılarda normal olarak talep edilen miktarlara kıyasla çok düşük olduğunu göstermektedir.

Fidye Yazılım Saldırıları

Ortalamanın Altında Fidye Talepleri

“Bay Robot” adlı bir fidye yazılımı şu ana kadar ABD’deki insanları ve şirketleri hedef aldı. Ancak sonuçlar, ev kullanıcıları bu saldırının birincil hedefi olduğu için bunun son aylarda değiştiğini gösteriyor. Yazılımın yeni uygulama senaryosu fidye miktarlarına da yansıyor. Bunlar Bitcoin’de (BTC) 100 dolara kadar düştü. Avaddon adlı bir fidye yazılımı sadece bir hafta içinde bir milyondan fazla mesaj gönderdi. Bu aynı zamanda ABD şirketlerini ve bireylerini de hedef alıyor.

Avaddon Bilgisayar Korsanları 7/24 Destek Sunuyor

Avaddon’ın arkasındaki bilgisayar korsanları genellikle Bitcoin gibi kripto para birimlerinde 800 dolarlık fidye ödemeleri talep ediyor. İlginç bir şekilde, bu grup kurbanlarına fidye ödeme ve kripto para birimlerinin nasıl çalıştığı konusunda tavsiyelerde bulunan bir 7/24 destek hizmeti sunuyor. Son günlerde, siber güvenlik şirketi Symantec, 30 ABD şirketini ve Fortune 500 şirketlerini hedef alan bir fidye yazılımı saldırısını engelledi.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.