Top Categories

Spotlight

today7 Ağustos 2020

Teknik Haber Takip

SegWit ve SegWit2x Nedir, Farkları Neler?

SegWit, kripto para dünyasında ortaya çıkan ve devamlılık kazanan güncelleme yapılarından birisidir. Segregated Witness, yani “ayrılmış tanık” olarak ifade edilen kavram, 2015 yılında geliştirilmiş olan bir protokol güncellemesidir. SegWit, blockchain ağlarının ilk günden bu yana en büyük sorunlardan birisi olarak görülen ölçeklenebilirliğe çözüm olarak ortaya atılmış, üzerinde çeşitli tartışmalar yapılmıştır.


Ethereum 2020 Yılına Girerken Beklentilerin Altında

Analizler Yusuf Berdan Güzel today23 Aralık 2019 8

Background
share close

2020 Ethereum için Nasıl Gözüküyor?

Geçtiğimiz Yıl Ether fiyatları için pek de iyi gitmedi. Platformun yapısına ve felsefesine sıcak bakan bir çok yatırımcı, yıla girerken yatırdıkları miktarları Temmuz aylarına doğru ikiye hatta 2.5a katlamayı başardıysa da bu yükseliş yaz aylarının geçmesi ile ciddi bir düşüş yaşadı. Son 6 Ayda 2000tl civarından 800tl civarlarına gerileyen Ether, İstanbul Hard Forku Sonrası da beklediği ilgi ve market heyecanını yakalayamadı.

Uzun vadeli yatırımcılar her ne kadar Ether kripto para biriminin tekrardan 200-300 dollar dolaylarına yükselmesini beklese de, bu durum ne yazık ki şuan için pek de olası görünmemekte. Bir çok analist Smart contracts adı verilen ve Ethereum sistemi aracılığı ile gerçekleşen anlaşmalar türünün Ether tokenlerini uzun vadede ciddi derece yükselteceğini düşünse de, fiyatlar ve ağır kurumların bu anlaşmalara henüz çekimse kalmaları Ethereum’un geleceği için ciddi çapalama etkisi yaratıyor. 6 ay veya 1 yıllık yatırım yapan ve geri dönüş bekleyen yatırımcıların şuan için umut ettikleri miktarları elde etmesi oldukça zor görünüyor

Yeni Yıl, Yeni Umutlar

Fakat bu negative tutum sizleri soğutmasın. Günün sonunda Ethereum, Bitcoin ile tanıdığımız Blockchain sisteminin belkide de piyasadaki en efektif uygulayıcısıdır. Sistemin merkezsiz yapısı ve sağladığı smart contracts anlaşmalar türü ciddi bir potansiyele sahiptir. 2020 yılı da işte bu potansitelin belki de sonunda hak ettiği değeri bulacağı yıl olacaktır.

2019 yılında Ethereum sistemine 500’den fazla yeni uygulama eklendi ve bu sayının artış hızı gün geçtikçe artmakta. Bu da demektir ki 2020 yılının sonuna kadar 3000’den fazla yeni Ethereum uygulamasına, ve bu nedenle daha geniş çaplı bir kullanım alanına sahip olabiliriz. Bunun da yanı sıra, Ethereum Cüzdanlarının sayısının artması da bakılması gereken bir başka durumdur. Sadece bu yıl boyunca 20 milyondan fazla yeni cüzdan Ethereum portalına eklenmiştir.

Görünen o ki Ethereum 2020 yılına oldukça düşük fiyatlarla fakat artan bir kullanım hacmi ile geliyor. Kripto para borsasında kripto paralar arasındaki yüksek korelasyon oranı nedeni ile bu düşük fiyatları diğer para birimlerinin (özellikle Bitcoin) yatırımcılar tarafından kuşkulu bakışlara maruz kalmasına bağlayabiliriz. Korelasyon oranın gün geçtikçe azalması ve her para biriminin tek başına incelenmesi arttıkça, Ethereum’un üzerindeki yüklerinden kurtulmasını ve hak ettiği fiyatlara yükselmesini beklemek son derece mantıklı bir hareket olacaktır.

Yazar: Yusuf Berdan Güzel

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı
ripple-esigi-asabilecek-mi

today23 Aralık 2019

  • 7
close

Haberler Haber Takip

Ripple Eşiği Aşabilecek Mi?

Büyük beklentilerin odağında olan Ripple son analizlere göre eşiği aşabilirse yükselişine devam etme durumu var. Önemli bir direnç ile karşı karşıya olan Ripple, eşiği test ediyor


Benzer Yazılar

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.