Top Categories

Spotlight

today2 Nisan 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin Fiyatı 7.000 Doların Üzerine Çıktı

Son zamanlarda Bitcoin'in satılması ile kripto para birimi şimdi 7.000 dolarlık puanı geçtiği için son derece kısa ömürlü olduğu kanıtlandı. Analistlerin boğaların şu anda ayılar karşısında bir avantajı olduğuna inanmaları önemlidir, çünkü son fiyat hareketi yükselişli bir teknik oluşum yaratmıştır. Bir analiste göre, bu oluşum BTC'nin “tam boğa moduna” girmesine [...]


Ernst & Young’dan Ethereum’a Büyük bir Gelişim Desteği

Haberler Haber Takip today6 Aralık 2019 7

Background
share close

Ernst & Young’dan Ethereum’a Büyük bir Gelişim Desteği

Muhasebe şirketi, Ethereum için mahremiyeti ve alım satım etkililiğini önemli bir ölçüde iyileştiren yeni bir açık kaynaklı kod yayınladı. Daha birkaç gün önce ağ, masraflar daha da düşüren ve güvenliği arttıran yeni bir güncelleme geçirmişti.

EY Ethereum Mahremiyetini Güçlendiriyor

Teknik bir bakıç açısından Ethereum gittikçe güçleniyor, ancak bu durum token fiyatlarına yansımıyor. Platformla ortaklaşa çalışan pek çok devasa şirket var ve EY de onlardan biri. Kamusal Ethereum blockchain’inin kullanarak şirket, işletmelerin karşılıklı iş yapmalarını yenilemeye ve böylece ETH’yi işletmelere getirmeyi amaçlıyor. 

Nisan 2019’da , EY Ethereum teknolojisine Nightfall isimli bir gelişme getirmişti. Gelişmenin amacı Ethereum alım satımlarına mahremiyet sağlamaktı. Yeni bir açıklamaya göre, Nightfall alım satım yığınlamasını sağlayacak şekilde geliştirildi. Böylece 20 alım satım işlemini aynı anda zero knowledge’la sağlayabilecek.

Zero knowledge (zk), bir tarafın öbür tarafa bir şeyin değerini bildiklerini, bildikleri şeyin ne olduğunu açığa çıkarmadan kanıtlamalarını sağlayan kripto grafik bir metod. Özetle, alım satımların verilerinin ortaya çıkmadan alım satımların onaylanmasını sağlayan bir yöntem.

EY açıklamasında ayrıca şunları duyurdu:

“Bu gelişme aynı zamanda hem yığınlamayı hem de EY Blockchain araştırma bölümü tarafından geliştirilen, Merkle tree güncellemelerini azaltan Timber’ı içeriyor. 2019’un sonuna kadar alım satımların 1 doların altına düşeceğini vaat etmiştik ve bunu büyük bir farkla başardık.”

Mythos Capital kurucusu Ryan Sean Adams geliştirmeyi onayladı. Gelişmenin hem düşük maliyetli olduğunu, hem de önceki modelden 400 kat daha gelişmiş olduğunu açıkladı. EY’nin küresel blockchain lideri Paul Brody’nin Ethereum temelli bir blockchain geleceği için büyük planları var: Yılın başındaki duyurusunda: “2030’a kadar, tüm iş anlaşmalarının yarısından fazlasının blockchain ile gerçekleşeceğine inanıyoruz.” diyerek açıklamıştı.

Şu anki odakları özel akıllı kontratlar ve bu da Nightfall’ın asıl uzmanlık alanı. Şirket, müşterilerinin hiçbir verilerinin, şifrelenmiş olsa bile, blockchain’e düşmeyeceğine güvenebileceği alım satım işlemleri yaratmayı amaçlıyor. Brody sözlerine, “En önemli amacımız Ethereum blockchain’inin tüm işlevsilliğini olanak tanırken, müşterilere tam mahremiyet sağlamak.” olduğunu ekledi.

Yeni bir Parasal Sistem

Adams, geliştirmeler hakkında sorgulandığında, geriye bir adım atıp resmin tamamını açıkladı:

“Yeni bir parasal sistem yaratılıyor. Geleneksel para sistemimize paralel olarak çalışıyor ancak aynı zamanda küresel, izin ihtiyacı yok ve internet gibi programlanabilir. Büyük yatırım olanakları rezerv varlıklarda: yani BTC ve ETH.”

Ethereum iki gün içerisinde Istanbul güncellemesini başlatacak ve bu ETH 2.0’nun başlanması içim önemli bir ilk adım olacak. 

Ancak bu gelişmeler daha Ethereum’un token fiyatlarına yansımadı. ETH şu anda hala 150 dolarla düşüşte ancak merkezsizleştirilmiş dünya bilgisayarı için rüzgarların yönü her an değişebilir.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.