Top Categories

Spotlight

today2 Nisan 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin Fiyatı 7.000 Doların Üzerine Çıktı

Son zamanlarda Bitcoin'in satılması ile kripto para birimi şimdi 7.000 dolarlık puanı geçtiği için son derece kısa ömürlü olduğu kanıtlandı. Analistlerin boğaların şu anda ayılar karşısında bir avantajı olduğuna inanmaları önemlidir, çünkü son fiyat hareketi yükselişli bir teknik oluşum yaratmıştır. Bir analiste göre, bu oluşum BTC'nin “tam boğa moduna” girmesine [...]


Devam Eden Kriz Kripto Para Birimlerinin Büyümesini Etkilemektedir

Haberler Haber Takip today25 Mart 2020 1

Background
share close

Devam Eden Kriz Kripto Para Birimlerinin Büyümesini Etkilemektedir

Devam eden kriz, eski sistemler paralel olarak kırılırken kripto para birimlerinin büyümesine önemli ölçüde yardımcı olabilir.

Bitcoin’in fiyatı, Şubat ayının ortasındaki 10.500 $ ‘dan bu yana yüzde 36 düştü. Bu nedenle dijital para, hisse senedi ve emtia piyasalarına benzer kayıplar vermiştir. Tüketici harcamaları, özellikle serbestçe bulunan mallara yapılan harcamalar, toparlanma ilerledikçe bile önemli ölçüde azalacaktır. Ekonomik durum çok yakında on yılların en zayıf noktası olabilir.

Ancak bu tam olarak kripto para ekonominin geri kalanından öne çıkmaya başladı: Bir dizi önde gelen yatırımcı ve analiste göre, Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital para birimlerinin düşen fiyatlarına rağmen sadece bu kriz tarafından güçlendiriliyor.

kripto para birimleri

Devam Eden Kriz Kriptolara Önemli Ölçüde Yardımcı Olabilir

Kısa bir süre önce yapılan Twitter mesajında, “kripto-varlıklar” terimini icra eden analist Placeholder Ventures ortağı Chris Burniske geçtiğimiz günlerde bu krizin “ortadan kalkacağını ve kripto para biriminin temellerini güçlendireceğini” belirtti.

Burniske, “eski sistemler bozuldukça yeni teknolojilerin ortaya çıktığını ve eski sistemin eksikliklerini tam olarak ortaya çıkarmak için sıklıkla bir krizin gerekli olduğunu” vurguladı.

Toplam 6 Trilyon Dolardan Fazla Yardım

24 Mart’ta Beyaz Saray danışmanı Larry Kudlow, resmi bir basın toplantısında koronavirüs uyaran paketinin 6 trilyon doları aşacağını belirtti. Bu, Amerika Birleşik Devletleri’nin toplam GSYİH’sının yüzde 30’u, 900 milyon BTC veya dünyadaki her kişiye 850 dolar vermek için yeterli para.

Raoul Pal bu proje hakkında yorum yaptı. Goldman Sachs’ın eski CEO’su ve Real Vision’ın CEO’su geçtiğimiz günlerde “Bitcoin hakkında ne kadar iyimser olduğunu ifade edemediğini” söyledi. Tüm sistemdeki herhangi bir güvenin nasıl kaybolduğunu, röportajlarda tekrar tekrar başvurduğu bir dijital ekosistem tarafından doldurulacak bir güç boşluğunu geride bıraktığını açıkça ifade ediyor.

Bazı yatırımcılar, bunun enflasyonda keskin bir dalgalanmayı tetikleyeceğini ve bu da kıt ve merkezi olmayan varlıkların değerini artırabileceğini umuyor. Buna 21 milyon parça ile sınırlı olduğu ve hiçbir merkezi varlık kripto para birimini kontrol etmediği için Bitcoin de dahildir.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

today25 Mart 2020

close

Haberler Haber Takip

Çin CBDC’ye Bir Adım Daha Yaklaştı

Dünyadaki merkez bankaları oranları sıfıra indiriyor ve koronavirüs pandemisinin neden olduğu ekonomik durgunlukla mücadele ediyor. Çin merkez bankası ise dijital merkez bankası para birimi (CBDC) için planını hızlandırıyor. Global Times’ın ...

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.