Top Categories

Spotlight

today7 Ağustos 2020

Teknik Haber Takip

SegWit ve SegWit2x Nedir, Farkları Neler?

SegWit, kripto para dünyasında ortaya çıkan ve devamlılık kazanan güncelleme yapılarından birisidir. Segregated Witness, yani “ayrılmış tanık” olarak ifade edilen kavram, 2015 yılında geliştirilmiş olan bir protokol güncellemesidir. SegWit, blockchain ağlarının ilk günden bu yana en büyük sorunlardan birisi olarak görülen ölçeklenebilirliğe çözüm olarak ortaya atılmış, üzerinde çeşitli tartışmalar yapılmıştır.


DeFi, Kripto Para Birimi Yatırımcılarına Büyük Fırsatlar Sunuyor

Haberler Haber Takip today5 Temmuz 2020 4

Background
share close

DeFi, Kripto Para Birimi Yatırımcılarına Büyük Fırsatlar Sunuyor

Tüm kripto para piyasası tüm dünyada faaliyet göstermeye ve genişlemeye devam ederken, HyperChain Capital CEO’su, Merkezi Olmayan Finans (DeFi) pazarının kripto yatırımcılarına büyük fırsatlar sunduğunu söyledi. Son yıllarda, DeFi pazarı artık merkezi olmayan finansal çözümlerin avantajlarından yararlanan çok sayıda kullanıcıyı çekmeyi başardı.

DeFi Market Harika Yatırım Fırsatları Sunuyor

HyperChain CEO’su Stelian Balta’ya göre, kripto pazarına ve DeFi endüstrisine çok dikkat ediyorlar. Şu anda DeFi alanında farklı projelerin nasıl genişlediğini ve pazara girmenin nasıl iyi bir fırsat olabileceğini analiz ediyorlar. En popüler DeFi çözümlerinden biri hakkında Bay Balta şunları söyledi;

“DeFi alanının büyümek için büyük bir fırsatı olduğuna inanıyorum ve DeFi alanındaki liderlerden biri olan Kyber Network, işlem hacminde 1 milyar dolar geçti ve proje piyasası sınırı 300 milyon dolardan fazla, bence çok değerli. ”

DeFi Kripto Para

Bay Balta, EOS dahil diğer şirketler ve kripto projeleri hakkında da konuştu. Video oyunları geliştiricileri tarafından kullanılacak en iyi platformun EOSIO olduğunu düşündüklerini belirtti. EOS ile çalışan şirketlerden biri, sundukları çözümlere çok çeşitli sanal ürünler ekleyen Wax’tır. Balta ayrıca dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’den (BTC) bahsetti. Sanal para biriminin enflasyona karşı bir risk olarak çalışabileceğini belirtti. Özellikle, bir yatırım portföyünde Bitcoin’e sahip olmanın, para birimlerinin negatif reel faiz oranları yaşadığı bir anda çekici olabileceğini söyledi.

Merkezi olmayan finans piyasası son yıllarda genişlemekte ve daha da fazla sayıda kullanıcıyı çekmektedir. Bireyler, bu projeler tarafından sunulan merkezi olmayan çözümlerin keyfini çıkarmaya başlayabilirler. Bazı projeler kullanıcılar için çok yararlı olsa da, bazıları kodlarındaki hatalar nedeniyle saldırıya uğradı. Bu projelere büyük miktarda para yatırmadan önce dikkatli olmamızın nedenlerinden biri de budur. Yüksek getiri olabilmesine rağmen, kripto pazarında çok yaygın olan böcek ve hack’lerden de etkilenmek mümkündür. Defi Pulse tarafından sağlanan verilere göre, DeFi projelerinde kilitlenen ABD doları cinsinden değer, tüm zamanların en yüksek değeri 1.85 milyar dolara ulaştı. Bileşik % 34.10 hakimiyet ile pazarda liderdir ve bunu Maker ve Synthetix takip etmektedir.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.