Top Categories

Spotlight

today28 Mayıs 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin’i önemli 9.200 dolarlık engelin üzerine çıkarıyor

Son birkaç saat içinde, Bitcoin (BTC) 9.200 dolarlık engeli 9.281 dolara atlamayı başardı. % 2.58'lik kazanç özellikle etkileyici değil, ama şimdi önemli direnci kırmaya yetecek kadar güçlüydü. Pazar lideri kripto para birimi 25 Mayıs'ta 8.640 dolara düştüğünden, hisse senedi piyasalarındaki yükselişle birlikte güçlenmesi ile % 7 arttı.


Crypto.com MCO Visa Kredi Kartı Hizmetini Kanada’da Sunmak İstiyor

Haberler Haber Takip today21 Mayıs 2020

Background
share close

Crypto.com MCO Visa Kredi Kartı Hizmetini Kanada’da Sunmak İstiyor

Önde gelen kripto para ödeme platformu Crypto.com, Kanada’daki Visa kart programı için düzenleyici onay aldı. Kısa süre içinde ülkede MCO Visa kartlarını piyasaya süreceğini açıkladı. MCO Visa kartları, Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC), XRP ve Crypto.com’dan yerel MCO jetonu gibi kripto para birimleri ile yüklenebilen ön ödemeli kartlardır.

Crypto.com uygulamasında üç dakikalık bir müşteri katılım süreci ve kimlik doğrulaması yoluyla kripto kartlarını rezerve edebileceğini duyurdu. Bu durum, şirketin Avrupa Birliği’ndeki 27 ülkede, İsviçre, İngiltere, İzlanda ve Norveç’te MCO Visa kart hizmetlerini genişleteceğini açıklamasından sadece birkaç gün sonra gerçekleşir. Şirket 2018’de Singapur’a hizmet ekledi ve Temmuz 2019’da ABD’de başladı. Avrupa ülkelerine açıldıktan sonra şirket, kartının dünyada en çok kullanılan kripto kartı olduğunu iddia etti. Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, nihai hedefin kartı dünya çapında kullanılabilir hale getirmek olduğunu söyledi.

MCO Visa Kredi Kartı

Kripto Kartlarının Kabul Üzerinde Büyük Etkisi Olabilir

Kripto para birimindeki banka ve kredi kartları, kullanıcılar manuel olarak fiat para birimine dönüştürmek zorunda kalmadan yaygın hale gelmektedir. Bugün, dünya çapında milyonlarca tüccar kart ödemelerini kabul etmektedir. Visa ve Mastercard en yaygın ödeme hizmeti sağlayıcılarıdır. Kripto para birimi banka kartları veya kredi kartları geliştirmek için bu ödeme çözümü sağlayıcılarıyla birlikte çalışarak, kripto para şirketleri, kripto ödemelerini Fiat kadar basit hale getirerek uygulamayı kolaylaştırır. Kripto para birimi şirketi Coinbase, Şubat 2020’de Visa’nın önemli bir üyesi oldu ve şirkete üçüncü taraflara güvenmeden kendi banka kartlarını çıkarma gücü verdi.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.