Top Categories

Spotlight

today2 Nisan 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin Fiyatı 7.000 Doların Üzerine Çıktı

Son zamanlarda Bitcoin'in satılması ile kripto para birimi şimdi 7.000 dolarlık puanı geçtiği için son derece kısa ömürlü olduğu kanıtlandı. Analistlerin boğaların şu anda ayılar karşısında bir avantajı olduğuna inanmaları önemlidir, çünkü son fiyat hareketi yükselişli bir teknik oluşum yaratmıştır. Bir analiste göre, bu oluşum BTC'nin “tam boğa moduna” girmesine [...]


Corona’ya Karşı 2 Trilyon Dolarlık Yardım Paketi! Bitcoin Nasıl Yararlanacak?

Haberler Haber Takip today25 Mart 2020 3

Background
share close

Corona’ya Karşı 2 Trilyon Dolarlık Yardım Paketi! Bitcoin Nasıl Yararlanacak?

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Beyaz Saray ve Senato arasında geçen gece 2 trilyon dolarlık bir koroavirüs kurtarma paketi için bir anlaşmaya karar verildi.

Dün gece Washington DC’de şiddetli tartışmalardan sonra. Amerikan basına göre Beyaz Saray ve Senato temsilcileri korona krizine karşı milyar dolarlık yardım paketi üzerinde anlaştılar. Cumhuriyet Senatosu çoğunluk lideri Mitch McConnell atılım hakkında şunları söyledi;

“Sonunda bir anlaşmamız var. Günlerce süren yoğun tartışmalardan sonra, Senato tüm taraflar arasında bu salgın için tarihi bir yardım paketi üzerinde anlaştı. Gerçekten de, bu virüs zamanı milletimiz için bir yatırım. ”

Demokratlar tarafından yapılan bir taslağa dahil edilen “dijital dolarlardan” bahsetmedi. Ulusal Ekonomik Konsey direktörü Larry Kudlow’un geçtiğimiz günlerde 6 trilyon dolara ulaşacağını açıklamasının ardından, yardım paketinin sadece 2 trilyon dolara (Trilyon) mal olduğu söyleniyor.

Corona bitcoin

Bitcoin (BTC) Büyük Fayda Sağlayacak Mı?

2 trilyon dolar çok büyük bir rakam. Şu anki fiyatla, yardım paketi ile teorik olarak 300 milyon BTC’nin biraz altında satın alabilir. Ancak bilgili Bitcoin tüccarların bildiği gibi, kripto para biriminin para arzı kesinlikle 21 milyonla sınırlıysa bu imkansızdır. Bu, ABD doları veya euro gibi fiat para birimlerinde belki de en önemli farktır. Hiçbir hükümet veya merkez bankası sıfırdan yeni BTC oluşturamaz.

Federal Rezerv (Fed), Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve dünya çapındaki muadilleri kriz zamanlarında para arzını şişirirse, Bitcoin uzun vadeli deflasyonist para olarak gerektiği gibi yararlanmalıdır. Bu aynı zamanda, kripto türevleri için önde gelen borsaların analiz departmanı BitMEX Research’ün görüşüdür. Kısa süre önce “Enflasyon Geliyor” başlıklı bir rapor yayınladı. Raporda;

“Enflasyon beklentileri yüksek olan böyle bir ekonomik ortamda altın parlıyor gibi görünüyor. Peki ya bitcoin? Bitcoin, yatırımcılar ABD dolarına koştuğunda 2020 koronavirüs kazasında yaklaşık% 53 çöktü. Birçok yönden bu kaçınılmazdı. Görüşünüze göre, ekonomi ve finans piyasalarının serbest bırakıldığı, enflasyon hedefi olmadan bile önemli bir çaba olmadan bu ekonomik sistemde, Bitcoin kısa ömrü boyunca en büyük fırsat olabilirdi. ”

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.