Top Categories

Spotlight

today28 Şubat 2020

Haberler Haber Takip

Japonya Merkez Bankası Yönetim Kurulu, Dijital Para Birimlerinin Daha İyi Anlaşılmasını İstiyor

Japonya Merkez Bankası temsilcisine göre, merkez bankaları dijital para biriminin sonuçları hakkında daha derin bir anlayış geliştirmelidir. Japonya Bankası vali yardımcısı Reay, 27 Şubat'ta Masayoshi Amamiya'ya göre, dijital merkez bankası para birimleri (CBDC'ler) ödemeleri kolaylaştırabilir ve özel nakit akışını kolaylaştırabilir, ancak aynı zamanda özel sektör finansal yeniliklerini ve bankalarını durdurabilir;


CipherTrace, Kara Para Aklama Karşıtı Raporunu Yayınladı

Haberler Haber Takip today14 Şubat 2020 5

Background
share close

CipherTrace, Kara Para Aklama Karşıtı Raporunu Yayınladı

Kripto-blok zinciri adli projesi CipherTrace, 2019’un son çeyreği için kara para aklama karşıtı raporunu yayınladı. Sonuçlar, küresel olarak politikacılar tarafından dile getirilen kuşkuların yalnızca spekülasyonlar olmadığını, ancak belli bir düzeyde gerçeğe sahip olduğunu göstermektedir.

Rapora göre, sektörde sahtekarlık ve yanlış temsil durumlarında keskin bir artış oldu ve yıllık% 533’lik bir artış oldu. Sanayi, toplam hırsızlık ve hack’lerde yaklaşık 4.5 milyar dolarlık bir toplam zarar verdi.

CipherTrace Kara Para Aklama

CipherTrace Açıklamada Bulundu

Dördüncü çeyrek için, rapor Kanadalı kripto borsası Einstein tarafından 12 milyon dolarlık büyük bir sahtekarlık listeledi; benzer şekilde, raporda, Çinli borsa IDAX CEO’su ortadan kalktıktan sonra 70 milyon dolarlık fonların kötüye kullanılması da yer aldı. CipherTrace, kriptoyla ilgili şüpheli faaliyetlerde bankacılık sektörünün rolüne de ışık tutuyor. CipherTrace açıklamasında,

“2019’un 4. çeyreğinde, CipherTrace Labs, en iyi 10 ABD perakende bankasının neredeyse hepsinin, ödeme ağlarında kripto borsaları da dahil olmak üzere yasadışı kripto para birimi MSB’lerine sahip olduğunu tespit eden büyük bir çalışmanın sonuçlarını yayınladı. Analiz ayrıca tipik bir büyük ABD bankasının yılda milyarlarca tespit edilmemiş kripto para birimiyle ilgili transferlerde işlediğini ortaya koydu. Bu gizli operasyonlar AML uyum riskleri yaratır çünkü suçlular kötü kazanılmış kripto karlarını aklamak için yollar bulmalıdır. ”

Raporun geçmesi gereken bir şey varsa, ABD Kongresi üyelerini kripto endüstrisini yasadışı faaliyetlerle suçladığı için eleştirenler, tutumlarını yeniden değerlendirmek zorunda kalacaklar. Geçen yıl, ABD Başkanı Donald Trump kara para aklama gibi anti-sosyal faaliyetleri kolaylaştıran bir araç olmak için kripto paraları suçladı, ancak topluluktan güçlü bir tepki aldı. Buna karşın, rapor, Bitcoin karşıtı politikacıların iddialarını destekliyor.

Tüm bunlar, kripto endüstrisinin yaklaşık on yıl eski olduğunu ve şu anda hızlı ve kolay para kazanma sektörü olmaktan olgun bir endüstri haline gelmektedir. Tüm bunlara rağmen, bir bütün olarak kripto endüstrisindeki sahtekarlık geleneksel bankacılık sektöründen önemli ölçüde daha düşük. Örneğin, Ağustos 2019’da Business Standard’da yayınlanan bir rapora göre, sadece Hindistan’da 2018-2019 banka sahtekarlıkları, bir önceki yıla göre% 74 artışla yaklaşık 10 milyar $ ‘ın üzerinde 71.543 INR tutarındaydı. Bu, bankacılık sektöründeki küresel senaryo hakkında bir fikir vermektedir.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.