Top Categories

Spotlight

today6 Temmuz 2020

Haberler Haber Takip

Planlanan Dijital Yuan, Bitcoin İle Değil ABD Doları İle Rekabet Etmek İstiyor

Çin kripto para birimi dijital yuan, Bitcoin'e (BTC) değil ABD dolarına meydan okumaya çalışacak. Çin'de deneyimli bir yatırım bankacısı ve Pekin merkezli Sino Global Capital CEO'su Matthew Graham, yaklaşan dijital para birimi hakkında daha önce bilinenleri analiz etti. Çin hükümetinin yeni teknolojileri ABD dolarının hegemonyasını sarsmak için "güçlü bir fırsat" [...]


Çin’in Dijital Yuan’ı Dört Şehirde Test Ediliyor

Haberler Haber Takip today15 Nisan 2020 5

Background
share close

Çin’in Dijital Yuan’ı Dört Şehirde Test Ediliyor

İnternette dolaşan bir ekran görüntüsüne göre, Çin’in beklenen dijital merkez bankası para birimi (CBDC) piyasaya sürülmesine daha yakın olabilir.

Çin Dijital Yuan

Ülkenin en büyük devlet bankalarından biri olan Çin Tarım Bankası, Çin’in dijital merkez bankası para birimine bağlı bir mobil uygulamanın deneme sürümünü yayınladı. Testler tamamen gizli olmalıdır, ancak uygulamanın kullanıcı arayüzünü gösteren sızdırılmış ekran görüntüleri yakın zamanda İnternet’te yayınlanmıştır.

Çin Dijital Yuan

Uygulama, yeni dijital para birimiyle ilgili çeşitli işlevler içeriyor gibi görünüyor. Bunlar arasında QR kodları, dijital para birimi değişimi ve cüzdanların yönetimi bulunmaktadır. Resimler ayrıca, uygulamayı aynı anda kullanan iki kişinin sadece iki mobil cihazına dokunarak hemen para aktarabileceği bir özellik gösterir.

Test uygulaması, Çin Ziraat Bankası’nın etki alanındaki bir web sitesinden iOS ve Android cihazlarda indirilebilir (ancak bu, artık yazma sırasında kullanılamaz). Uygulamanın kayıt işlemi yalnızca beyaz listede bulunan onaylı kullanıcılar için kullanılabilir görünüyor. Uygulama şu anda dört Çin şehrinde test ediliyor: Suzhou, Chengdu, Xiong’an ve Shenzhen.

Bu hareket, Çin Halk Bankası’nın (PBoC) dijital yuanının (DCEP olarak da bilinir) gelişimini ve kullanımını hızlandırdığını gösteriyor. Geçen yıl, PBoC yeni dijital para birimlerini test etmek için yedi devlet şirketi ile ortaklık kurdu. Çin Ziraat Bankası pilot programı uygulamakla görevli şirketlerden biridir.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.