Top Categories

Spotlight

today2 Nisan 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin Fiyatı 7.000 Doların Üzerine Çıktı

Son zamanlarda Bitcoin'in satılması ile kripto para birimi şimdi 7.000 dolarlık puanı geçtiği için son derece kısa ömürlü olduğu kanıtlandı. Analistlerin boğaların şu anda ayılar karşısında bir avantajı olduğuna inanmaları önemlidir, çünkü son fiyat hareketi yükselişli bir teknik oluşum yaratmıştır. Bir analiste göre, bu oluşum BTC'nin “tam boğa moduna” girmesine [...]


Çin CBDC’ye Bir Adım Daha Yaklaştı

Haberler Haber Takip today25 Mart 2020

Background
share close

Çin CBDC’ye Bir Adım Daha Yaklaştı

Dünyadaki merkez bankaları oranları sıfıra indiriyor ve koronavirüs pandemisinin neden olduğu ekonomik durgunlukla mücadele ediyor. Çin merkez bankası ise dijital merkez bankası para birimi (CBDC) için planını hızlandırıyor.

Global Times’ın 24 Mart tarihli raporuna göre, Çin bir CBDC düzenlemeye bir adım daha yaklaştı. Çin Bankası, resmi dijital para biriminin temel işlevlerinin geliştirilmesini tamamladı ve şimdi uygulanması için yasa tasarıları üzerinde çalışıyor. Global Times ayrıca Shenzhen’de dijital para biriminin geliştirilmesine yardımcı olan bir dizi özel şirketi seçti. Bu şirketler arasında Alibaba, Tencent, Huawei ve China Merchants Bank bulunmaktadır.

Çin CBDC

Dijital Rönesans Vakfı’nın genel müdürü Cao Yan, haber ajansına bu özel şirketlerin blockchain ve üçüncü taraf ödemeleri konusundaki zengin deneyimlerine dayanarak seçildiğini söyledi.

Çin: Gelişmiş Mobil Ödeme Şirketlerinin Etkin Kullanımı

Alibaba Alipay ve Tencent’in WeChat Pay birlikte Çin genelinde 1.7 milyar aktif hesap var. Bu, ülkede vatandaşlardan 300 milyon daha fazla. Sosyal ağları, e-ticareti ve ödemeleri birleştirdiler ve gelişmiş bir ticari çevrimiçi altyapı oluşturdular.

Alipay’ın, 21 Ocak – 17 Mart tarihleri ​​arasında Çin’in resmi dijital para birimi ile ilgili beş patent başvurusu yaptığı söyleniyor. Patentler dijital para biriminin çeşitli alanlarını kapsamaktadır. Bunlara, sanayi medyasının bildirdiği gibi, ihraç, kayıt işlemleri, dijital cüzdanlar, anonim ticaret desteği ve yasadışı hesapların izlenmesi ve bunlarla başa çıkma konusunda yardım dahildir.

Çin’in Uzun Vadeli Hedefleri Var

Cao, CBDC gelişimini hızlandırmanın bir krizi fırsata çevirmeye yardımcı olabileceğine inanıyor. Kripto para birimi, bir merkez bankasının ticari bankalarda sıfır ve negatif faiz oranı politikasını uygulamak için en uygun araç olarak görülmektedir. Açıklamasında;

“Çin, faiz oranını olumsuz düşürmek ve böyle bir politikayı ticari krediler ve kredilere odaklamak için son seçeneği düşünüyorsa, dijital bir para birimi sıfır faiz oranından ziyade bunu başarabilir.”

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.