Top Categories

Spotlight

today28 Şubat 2020

Haberler Haber Takip

Japonya Merkez Bankası Yönetim Kurulu, Dijital Para Birimlerinin Daha İyi Anlaşılmasını İstiyor

Japonya Merkez Bankası temsilcisine göre, merkez bankaları dijital para biriminin sonuçları hakkında daha derin bir anlayış geliştirmelidir. Japonya Bankası vali yardımcısı Reay, 27 Şubat'ta Masayoshi Amamiya'ya göre, dijital merkez bankası para birimleri (CBDC'ler) ödemeleri kolaylaştırabilir ve özel nakit akışını kolaylaştırabilir, ancak aynı zamanda özel sektör finansal yeniliklerini ve bankalarını durdurabilir;


Blockchain Uyuşmazlıkları Çözüm Şirketi Londra Borsasında

Haberler Haber Takip today20 Ocak 2020 1

Background
share close

Blockchain Uyuşmazlıkları Çözüm Şirketi Londra Borsasında

Blockchain işlemleriyle ilgili anlaşmazlık çözümleri sağlamak amacı ile akıllı sözleşme kullanan teknoloji şirketi Proof of Trust, Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenme kararını 17 Ocak’ta duyurdu.

Proof of Trust, akıllı sözleşme anlaşmazlıklarına dayanan sorunların çözümünü kolaylaştıran, kaynakların hızı ve kullanımı açısından son derece verimli ve dünya çapında patentli bir protokole sahip olduğu için ilgi çekiyor. Bu teknoloji “blockchain işlemleri ve akıllı sözleşmeler için sigorta protokolü” olarak tanımlanıyor.

Listeleme Heyecan Uyandıryor

Proof of Trust CEO’su Dean Armstrong, yaptığı açıklamada; şirketin listeleme ihtimalinden heyecan duyduğunu ve yatırımcılara bu çığır açıcı paylaşımda bulunma fırsatını sunmayı dört gözle beklediklerini dile getirdi.

Şirket tarafından sunulan sistem, akıllı sözleşmeleri yürütmek için kullanılan verilerin gerçekliğini sağlamak için bir çakışma önleme algoritması sunmakta. Bu nedenle protokolün küresel çapta büyük hükümetlerin ve şirketlerin kullanımına sunulduğu ve şirket tarafından dile getirilmekte.

Amaç Prestij ve Saygınlık Kazanmak

Kripto para sektörü uzun zamandır geleneksel finansal çevrelerde kötü bir üne sahip olmaktan dertli. Kripto ve blockchain alanındaki firmaların LSE ve benzer borsalarda listelenme isteğinin arkasında ise prestij ve saygınlık isteği gizli.

Şirketler borsalarda listelendikçe prestij ve saygınlık kazanacaklarını düşünüyor. Bu nedenle şirketler gün geçtikçe daha da fazla listelenme projeleri yapıyor.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.