Top Categories

Spotlight

today28 Şubat 2020

Haberler Haber Takip

Japonya Merkez Bankası Yönetim Kurulu, Dijital Para Birimlerinin Daha İyi Anlaşılmasını İstiyor

Japonya Merkez Bankası temsilcisine göre, merkez bankaları dijital para biriminin sonuçları hakkında daha derin bir anlayış geliştirmelidir. Japonya Bankası vali yardımcısı Reay, 27 Şubat'ta Masayoshi Amamiya'ya göre, dijital merkez bankası para birimleri (CBDC'ler) ödemeleri kolaylaştırabilir ve özel nakit akışını kolaylaştırabilir, ancak aynı zamanda özel sektör finansal yeniliklerini ve bankalarını durdurabilir;


BitGo Avrupa’ya Taşınıyor

Haberler Haber Takip today13 Şubat 2020 7

Background
share close

BitGo Avrupa’ya Taşınıyor

Dünyanın en büyük kripto-finansal hizmet sağlayıcılarından BitGo, Almanya ve İsviçre’ye genişliyor. Şirket, Avrupa pazarında artan gözetim çözümleri talebine yanıt veriyor.

İsviçre iştiraki BitGo GmbH ve BitGo Almanya GmbH

BitGo bir basın bülteninde iki yeni şube açıkladı. İsviçre iştiraki BitGo GmbH, Finansal Hizmetler Standartları Birliği’nin (VQF) bir üyesidir ve İsviçre Finansal Piyasa Denetleme Kurumu’nun (FINMA) denetimine tabidir.

Alman şubesi BitGo Almanya GmbH, zaten bu ülkede saklama hesabı hizmetleri sunuyor ve Kasım 2020’de başvuru penceresi açılır açılmaz BaFin’den (Federal Finansal Denetim Otoritesi) uygun onay için başvuruda bulunacak. BitGo CEO’su Mike Belshe, düzenlenmiş kripto hizmetleri için artan bir talep ile Avrupa pazarına genişleme konusunda açıklamada bulundu.

BitGo

Geçen yıl Avrupa’da çok talep gördük ve müşterilerin belirli ülkelerde düzenlenmiş Avrupa merkezli şirketlerle çalışabilmeleri gerektiği açıktı. İsviçre ve Almanya, dijital varlıklar ve geleceğe yönelik yasal çerçeveler için önemli Avrupa merkezleri haline gelmiştir. Mevzuata uyum müşterilerimiz için bir ön koşuldur ve İsviçre ve Alman düzenleyici makamlarının anlayışından ve desteğinden etkilendik.

BitGo portföyü, dijital varlıklar için bir dizi güvenlik, saklama ve likidite hizmetini kapsamakta ve profesyonel ve kurumsal yatırımcılara hitap etmektedir. İşlemleri onaylamak için çeşitli imzaların kullanıldığı varlıkların güvenli bir şekilde saklanması için çoklu imza süreci kullanılır.

BitGo’a göre, 50’den fazla ülkedeki en büyük kripto borsalarından bazıları şirketin müşterileri arasında. Bu, BitGo’nun dünyadaki tüm Bitcoin işlemlerinin yüzde 20’sinden fazlasını zaten işlediği anlamına geliyor. Şirket, Craft Ventures, Digital Currency Group ve Goldman Sachs gibi bir dizi girişim sermayesi şirketi ve yatırım şirketi tarafından desteklenmektedir.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.