Top Categories

Spotlight

today6 Temmuz 2020

Haberler Haber Takip

Planlanan Dijital Yuan, Bitcoin İle Değil ABD Doları İle Rekabet Etmek İstiyor

Çin kripto para birimi dijital yuan, Bitcoin'e (BTC) değil ABD dolarına meydan okumaya çalışacak. Çin'de deneyimli bir yatırım bankacısı ve Pekin merkezli Sino Global Capital CEO'su Matthew Graham, yaklaşan dijital para birimi hakkında daha önce bilinenleri analiz etti. Çin hükümetinin yeni teknolojileri ABD dolarının hegemonyasını sarsmak için "güçlü bir fırsat" [...]


BitFlyer, Blockchain Oyu İle İlk Genel Toplantısını Yaptı

Haberler Haber Takip today29 Haziran 2020 6

Background
share close

BitFlyer, Blockchain Oyu İle İlk Genel Toplantısını Yaptı

Japonya’daki en büyük kripto borsalarından birinin operatörü olan BitFlyer Holdings, ilk kez Cuma günü blok zinciri tabanlı bir oylama prosedürü kullanan genel bir toplantı yaptı.

Sosyal mesafeden dolayı, oylama da dahil olmak üzere blockchain teknolojisi için giderek daha fazla kullanım durumu var. BitFlyer toplantısında kullanılan bVote adlı oylama uygulaması, şirketin kendi yan kuruluşu BitFlyer Blockchain tarafından geliştirildi. Uygulamayı kullanarak, seçim manipülasyonu ve seçim sahtekarlığı kimlik verilerinin kimlik tespiti amacıyla saklanması için oy kullanma hakkına sahip tüm katılımcılar tarafından önlenebilir.

BitFlyer, ilk önce şirket içi uygulamayı özel şirketlerin genel toplantılarında test etmek istiyor, bu listelenen şirketleri daha sonra hissedarlarının toplantıları için cazip hale getiriyor. Bir BitFlyer rakibi olan Coincheck, son zamanlarda Sharely adlı sanal genel toplantılara olanak tanıyan bir hizmet duyurdu. İlgili servis sonbaharda verilecektir.

BitFlyer Blockchain

Korona Dijitalleşmeyi Sağlıyor

BitFlyer Blockchain Genel Müdürü Yuzo Kano da dahil olmak üzere Yıllık Genel Toplantıya sadece üç kişinin katıldığını söyledi. İnternete diğer sekiz yönetim kurulu üyesi katıldı. Gündemdeki konular arasında korona krizi nedeniyle aşamalı dijitalleşme fırsatları da vardı. Toplantı sadece 20 dakika sonra sona erdi. Katılımcılardan biri, “Çok az masraf olduğu ve seyahat etmek için zaman olmadığı için geleneksel yönetim kurulu toplantılarından çok daha iyiydi.” dedi. “Şu anda Corona krizi nedeniyle evden çalıştığım için bVote uygulamasını kullanmam normaldi,” diye ekledi.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.