Top Categories

Spotlight

today28 Mayıs 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin’i önemli 9.200 dolarlık engelin üzerine çıkarıyor

Son birkaç saat içinde, Bitcoin (BTC) 9.200 dolarlık engeli 9.281 dolara atlamayı başardı. % 2.58'lik kazanç özellikle etkileyici değil, ama şimdi önemli direnci kırmaya yetecek kadar güçlüydü. Pazar lideri kripto para birimi 25 Mayıs'ta 8.640 dolara düştüğünden, hisse senedi piyasalarındaki yükselişle birlikte güçlenmesi ile % 7 arttı.


Bitcoin’de Önümüzdeki Günlerde Neler Yaşanacak?

Haberler Haber Takip today22 Mayıs 2020

Background
share close

Bitcoin’de Önümüzdeki Günlerde Neler Yaşanacak?

Birkaç gün önce, trader’lar Bitcoin’in 10.000 dolarlık fiyatı aşmasını bekliyorlardı. Şimdi kripto para birimi 9.000 dolardan işlem görüyor ve boğalar neredeyse sekiz haftalık kazanımların ardından ivmeyi sürdüremediğinden çöküyor.

Bitcoin dün zayıflık gösterirken, BTC’yi 9.500 $ ‘dan 9.000 $’ a çıkaran fiyattaki son düşüş, bazı trader’ların hazırlıksız kalmasına şaşırdı. Kripto veri izleyici Skew.com’a göre, bu düşüş sırasında BitMEX tarafından 25 milyon dolar değerinde uzun pozisyonlar serbest bırakıldı. Milyonlarca kişi, alternatif kripto veri kaynaklarının önerdiği gibi, marj etkin diğer borsalara da tasfiye edildi.

Bitcoin Şimdi Ne Bekleyebilir?

Analistler şu anda Bitcoin’deki son kayıpların ardından kısa vadede düşüş gösteriyor. Bir tüccar, BTC’nin şu anda orta Bollinger Bandının kaybıyla bir ayda ilk kez destek olarak gözlemliyor. BTC’nin Mart ayında bu seviyenin altına düşmesi, geçen sefer % 50’nin üzerinde bir çöküşü doğruladı. Diğer üst düzey analistler, benzer bir düşüş havasını paylaşarak, tezlerinin nedeni olarak diğer kilit destek seviyelerinin kaybına işaret ediyorlar.

İşaretler Vardı

Bu geri çekilme sırasında milyonlar aşağı doğru tasfiye edildi, ancak veriler yaklaşan geri çekilme belirtilerinin kristal berraklığında olduğunu gösterdi. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi, kripto analiz şirketi IntoTheBlock dün, altta yatan Bitcoin ağının ağırlıklı olarak düşüş olduğunu gözlemledi.

bitcoin gelecek tahminleri

Net ağ büyümesi, büyük işlemler ve para dahil olmak üzere şirketin tescilli göstergelerinden yedisinden üçü düşüş sinyallerini ifade etti. Zincirdeki düşüş temelleri her zaman Bitcoin’deki düşüşle çakışmasa da, bir düşüş trendinin oluşabileceği hissini teyit ediyor. Analiz şirketi TIE ayrıca daha önce sosyal medyadaki duyarlılık göstergesinin 2017’den beri elde ettiği en yüksek değere ulaştığını belirlemiştir. Geçmişte, göstergenin bu seviyenin etrafında seyrettiği ve fiyatların düşmesine neden olan birkaç durum vardı. Aynı şeyin tekrar olabileceğini düşündürüyor.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

today22 Mayıs 2020

  • 1
close

Haberler Haber Takip

Yatırım Hissiyatı BTC Karşı Yükseliyor

Artan yatırımcı hissi, perakende yatırımcılar arasında artan satın alma aktivitesine dönüşebilir ve bu da sonuçta kripto para birimini bu direnişi aşmaya yardımcı olacaktır. Bitcoin şu anda 9.700 dolarlık bir konsolidasyon ...

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.