Top Categories

Spotlight

today28 Mayıs 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin’i önemli 9.200 dolarlık engelin üzerine çıkarıyor

Son birkaç saat içinde, Bitcoin (BTC) 9.200 dolarlık engeli 9.281 dolara atlamayı başardı. % 2.58'lik kazanç özellikle etkileyici değil, ama şimdi önemli direnci kırmaya yetecek kadar güçlüydü. Pazar lideri kripto para birimi 25 Mayıs'ta 8.640 dolara düştüğünden, hisse senedi piyasalarındaki yükselişle birlikte güçlenmesi ile % 7 arttı.


Bitcoin Sv Fırladı

Haberler Haber Takip today15 Ocak 2020 9

Background
share close

Bitcoin SV Fırladı

Bitcoin Cash’in Wright tarafından yürütülen fork’u Bitcoin Satoshi Vision, yeni yeni yılın ilk günlerinde yükselişe geçti. Güne 193,99 dolar ile başlayan kripto para, gün içinde en 447,13 dolar seviyesine çıktı ve ardından 388 dolar seviyelerinde yatay seyre geçti.

bitcoin sv normal chart
#Kripto ParaFiyatMarket MiktarıHacim (24 Saat)ArzDeğişimSon 24 Saat
5
bitcoin-cash
Bitcoin Cash
BCH
1.621,94 30,00 B 23,54 B 18,42 M2,67%

Bitcoin SV’nin bir gün içindeki bu ani yükselişinin sebebi merak konusu oldu. İlginç şekilde Bitcoin SV fiyatlanması, Craig Wright’ın Bitcoin servetine erişim sağladı haberi ile birlikte gerçekleşti.

Bitcoin Servetine Erişim Haberi Ardından Yükselişe Geçti

Craig Wright ile David Kleiman geçtiğimiz yıllarda ile birlikte Bitcoin madenciliği yaptılar ve 1,1 milyon Bitcoin’lik servete ulaşarak dikkatleri çektiler. 2013 yılında David Kleiman hayatını kaybedince mirasçıları haklarını talep etmelerine rağmen Wright buna yanaşmadı. Kleiman’ın mirasçıları bunun üzerine mahkemeye başvurarak haklarını talep ettiler.

Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright, mahkemeye Tulip Trust adlı 8,9 milyar dolarlık kripto servete erişim sağlayacak anahtarlara ulaştığını açıklayınca davanın seyri iyice merak konusu oldu.

Bitcoin’in Yaratcısı Tespit Edilebilecek mi?

2015 senesinde yürütülen bir soruşturmada Wright ve Kleiman’ın Bitcoin’in yaratıcısı olabileceklerine işaret edilmişti. Araştırmacılar ise söz konusu tröstün varlığını açıklayan ve hepsinin Wright’a ait olduğunu belirten bir sözleşme taslağı tespit etmişlerdi. David Kleiman’ın mirasçıları bu tespitin ardından Şubat 2018’de mahkemeye başvurmuştu.

Mahkemenin Wright’ın kripto varlıklarını nerede sakladığını bulması kolay olmadı. Wright, mahkemenin ara kararına rağmen 31 Aralık 2013’ten önce elde ettiği Bitcoin listesini mahkemeye sunmadı. Mahkeme, 10 Ocak 2020’de Wright’ın, Tulip Trust’ın üstündeki sır perdesini kaldırması yönünde önemli bir karar verdi.  Bu karara göre Wright, Tulip Trust’a ait anahtarları 3 Şubat 2020’ya kadar mahkemeye sunmak zorunda.

Şifreli Dosyalar Mahkemeye Sunulacak

Wright, mahkeme kararına uyacağını ve 3 Şubat tarihine kadar şifreli dosyayı mahkemeye sunacağını yazılı olarak bildirdi.

Şimdi gözler mahkemeye sunulacak olan dosyaya çevrildi. Zira Wright, bu sayede Satoshi olduğu iddiasını sürdürebilir. Bu sorunun yanıtı Wright’ın tartışmalı hikayesinde önemli bir nokta olacak gibi görünüyor.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

today14 Ocak 2020

  • 6
close

Haberler Haber Takip

IBM ve Blockchain İşbirliği

Blockchain ve yapay zeka tabanlı programların, kanallar arası lojistik sorunlarını seri şekilde çözmesi amacı ile sterling tedarik zinciri platformuna yeni özellikler entegre edildi.

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.