Top Categories

Spotlight

today13 Ağustos 2020

Teknik Haber Takip

UASF ve UAHF Nedir? Farkları Neler?

UASF ve UAHF kripto para borsalarıyla ilgilenenlerin en sık karşılaştıkları terimlerden ikisini oluşturuyor. Özellikle yaz aylarında yapılan açıklamayla bu terimler borsalarda daha çok öne çıktı. İlk olarak UASF ve UAHF ifadelerinin ne olduğundan bahsetmek gerekirse, UASF, kullanıcı aktivasyonu yumuşak soft fork demektir. Dolayısıyla tam haldeki düğümler tarafından belirlenmiş bir mekanizmadır [...]


Bitcoin Son HODLED Olduğunda, BTC 20.000 Dolara Yükseldi

Haberler Haber Takip today29 Haziran 2020 2

Background
share close

Bitcoin Son HODLED Olduğunda, BTC 20.000 Dolara Yükseldi

Bitcoin ve toplam kripto pazarı şu anda bir uçurumun kenarında yuvarlanıyor. 9.000 dolar, son haftalarda vazgeçilmez bir destek seviyesi olarak kendini kanıtladı. Satıcılar BTC’yi bu seviyenin altına itmeye istekli.

Bu seviyenin altındaki herhangi bir düşüş sadece geçiciydi, çünkü en yüksek 8.000 dolarlık bölgede satın alma baskısı oldukça yoğun. Bu destek bozulursa, Bitcoin’in kısa vadeli eğilimini tanımlayan büyük bir aşağı yönlü hareket yapması muhtemeldir. Boğalara çok ihtiyaç duyulan desteği verebilecek önemli bir rakam, hareketsiz bitcoinlerin sayısıdır. Birkaç yıl önce 20.000 dolarlık yükselişten bu yana görülmemiş bir seviyeye ulaştı.

Son Fiyat Hareketine Rağmen Bitcon’un Boğa Koşusu Büyüyor

Bitcoin’in son fiyat hareketi, altta yatan teknik gücün sembolü gibi görünmüyor. Yazma sırasında, Bitcoin 9,100 $ karşılığında işlem görüyor. Bu, dünkü 8.900 $ ‘lık son seviyelerinden bir toparlanma kaydetti. Birkaç hafta içinde ilk kez, BTC 9.000 doların altına düşmeye devam etti. Alışveriş yapanlar bu seviyeye geri dönebildiler, ancak yine de gün geçtikçe zayıflıyor gibi görünüyor.

Bitcoin HODLED

Bununla birlikte, Bitcoin için boğa davası güçlüdür. Özellikle temel bir perspektiften. Bunu gösteren bir faktör, kripto para biriminin son zamanlarda gördüğü artan hash oranıdır. Bu, kripto para biriminin sözde “hash kurdelelerinin” bir satın alma sinyali yanıp sönmesine yol açtı.

2017 Öncesi Boğa Koşusu

Kripto para biriminin şu anda inanılmaz derecede sağlam olduğunu öne süren başka bir faktör, bir yıldan uzun süredir uykuda olan Bitcoin miktarıdır. Glassnode analiz platformundan elde edilen verilere göre, dolaşımdaki Bitcoin miktarının % 61’i bir yıldan uzun bir süredir taşınmadı. Bu, yatırımcılar arasında “hodln” güçlü bir eğilim olduğunu gösterir. Bu da varlığın temel gücüne fayda sağlar. Pazar araştırması şirketi, bu önemli rakamın bir boğa koşusu başlamadan kısa bir süre önce her zaman arttığını açıklıyor;

“Bir yıldan uzun süredir hareket etmeyen bu Bitcoin miktarını son gördüğümüzde, BTC boğa 20.000 dolara ulaşmadan 2016’nın başlarındaydı.”

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.